کد خبر : ۴۳,۳۳۱
۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۷:۳۱
طبق اعلام دبیرخانه شورای معارف سیما ویژه برنامه های شب های قدر شبکه های سیما با معرفی سخنرانان و مناجات خوانان اعلام شد.
 شبکه های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست سوم (چهارشنبه ۳۱ فروردین، جمعه ۲ اردیبهشت و یک شنبه ۴ اردیبهشت) پوشش می دهند.
 
* شبکه یک سیما ـ حجت الاسلام علم الهدی و مداحی محمود کریمی
 
مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی و قرائت دعای جوشن کبیر با نوای محمود کریمی پخش می شود.
 
در شب بیست و یکم سخنران مراسم حجت الاسلام والمسلمین رفیعی خواهد بود و حاج علی برادران و حاج احمد واعظی به قرائت دعای جوشن کبیر و مداحی می پردازند و در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام والمسلمین عالی سخنرانی و حجت الاسلام والمسلمین شجاع قرائت دعای جوشن و علی ملائکه مداحی خواهند کرد.
 
همزمان شبکه جام جم نیز این مراسم را پخش خواهد کرد.
 
* شبکه دو سیما ـ حجت الاسلام رفیعی
 
در مراسم نخستین شب قدر شبکه دو سیما، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و سیدعلی حسینی نژاد دعای جوشن کبیر را قرائت می کند.
مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی آیت الله سعیدی و دعاخوانی حاج عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری و قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج مهدی سلحشور پخش می شود.
 
* شبکه سه سیما ـ میثم مطیعی
 
مراسم احیاء لیالی قدر از شبکه سه سیما با قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر (ع) با نوای حاج میثم مطیعی ساعت ۲۳ شروع می شود و در ادامه از ساعت یک بامداد سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان پخش می شود.
 
* شبکه چهار سیما ـ حجت الاسلام والمسلمین عالی، رییسی و حاج ابوالقاسم
 
قرائت دعای جوشن کبیر در شب های قدر با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و علیرضا سبحانی پخش می شود و همچنین مرثیه خوانی در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم به ترتیب با نوای حاج احمد واعظی، حاج مهدی سماواتی و حاج حمید رمضان پور روی آنتن می رود. همچنین حجت الاسلام والمسلمین عالی، رییسی و حاج ابوالقاسم در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم به ایراد سخنرانی می پردازند.
 
* شبکه پنج سیما ـ حسن شالبافان
 
نخستین شب قدر با قرائت دعا توسط حاج حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی از این شبکه پخش می شود.
مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای جوشن محمدرضا غلامرضازاده و حاج احمد زین العابدین فرد و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر با نوای حمید رمضان پور و امیر نعیمی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می شود.
 
 شبکه قرآن و معارف سیما ـ مهدی سماواتی و مرثیه خوانی محمدحسین پویانفر
 
شبکه قرآن مراسم نخستین شب از لیالی قدر را از حسینیه آیت الله حق شناس، با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری و قرائت دعای جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی به روی آنتن می فرستد. 
 
دوربین های این شبکه از امامزاده صالح (ع) در شب های بیست و یکم و بیست و سوم این مراسم را پوشش می دهند. حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی در این شب به ایراد سخنرانی می پردازد. همچنین دعاخوانی حجت الاسلام سیدمحمدجواد درچه ای و مجتبی محمدبیگی و مرثیه خوانی محمدحسین پویانفر در شب های بیست و یکم و بیست و سوم روی آنتن می رود.
 
شبکه افق ـ سیدحسین آقامیری
 
مراسم احیا شب نوزدهم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین آقامیری و دعا و مرثیه خوانی حاج عباس حیدرزاده روی آنتن می رود.
در شب بیست و یکم قرائت دعای جوشن کبیر حاج حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری پخش می شود. در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی سخنران مراسم خواهد بود و قرائت دعا و مرثیه خوانی با نوای سیدعلی حسین نژاد انجام خواهد شد.
 
* شبکه آموزش سیما ـ حجت الاسلام سید ابراهیم هاشمیان
 
مراسم احیای شب نوزدهم با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج حمید رمضان پور و مداحی سیدعلی محمد سادات رضوی، شب بیست و یکم حاج احمد خلف زاده و مرثیه خوانی حاج احمد شربیانی و در شب بیست و سوم حاج اسدالله عرب سرخی و مرثیه خوانی حاج مهدی منصوری روی آنتن می رود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید