کد خبر : ۴۳,۰۸۳
۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲
رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با کمک و همراهی کشاورزان و کامیون‌داران قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی کاهش یافت.
مصطفی دارایی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا قیمت برخی صیفی جات مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی که هفته گذشته افزایش یافته بود کاهشی شد یا خیر؟ گفت: با کامیون‌داران مذاکره کردیم و ۱۰ درصد به کرایه آنها اضافه و مشکلات مرتفع شد. با کشاورزان نیز در مورد قیمت گوجه فرنگی صحبت کردیم. قرار شد که کشاورزان ۵۰ درصد محصولاتشان را داخل کشور عرضه و ۵۰ درصد را صادر کنند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر میوه و صیفی جات ما به کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، عمان و قطر صادرات می‌شود. این محصولات را از مرز پاوه، مریوان، بانه و قصرشیرین صادر می‌کنیم. چون محصولات لب مرز قیمتش بالاتر از داخل بود کشاورزان راغب بودند بارشان را صادر کنند. البته حق آنها هم بود چون سال گذشته ضرر بسیاری  کردند. به همین جهت به آنها پیشنهاد دادیم که نصف محصولات در داخل عرضه شود و برای صادرات نصف دیگر به آنها کمک خواهیم کرد.
 
رئیس اتحادیه بارفروشان اضافه کرد:چون صادرات کار کشاورز نیست به همین جهت به آنها بسته بندی و بار چینی و اقدامات لازم برای صادرات را  آموزش دادیم.
 
وی در پایان گفت:خوشبختانه کامیون‌داران و کشاورزان همراه شدند و همه در کنار هم برای رفع مشکلات قرار گرفتیم. همین همراهی باعث شد که در گوجه فرنگی و سیب زمینی در میدان مرکزی میوه و تره بار افت قیمت ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان داشته باشیم؛ به طوری که در روزهای گذشته در میدان مرکزی گوجه فرنگی از ۹۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان به صورت عمده فروش رفت و قیمت سیب زمینی کهنه ۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان و سیب زمینی نو نیز  ۹۰۰۰ تا ۱۱ هزار تومان شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید