کد خبر : ۴۲,۸۲۷
۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۴۳
طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در بوشهر انجام شد
خارگ نیوز: مدیرکل استاندارد بوشهر از آغاز طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در استان خبر داد و گفت: اجرای این طرح تا پایان فروردین ماه سال جاری در استان ادامه دارد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرحیم بهره مند صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان متولی و نهاد سیاست‌گذار کیفیت و استاندارد در کشور سعی دارد با ارزیابی و پایش مستمر، صحیح و دقیق کیفیت کالاها و خدمات زمینه آگاهی مصرف کنندگان و اعتماد به کالاهای داخلی را افزایش دهد.
 
وی به اهداف تعیین نرخ کیفیت کالا اشاره کرد و گفت: وجود شاخص کیفیت در شاخص‌های کلان اقتصاد و برنامه‌ریزی و راهبردهای کلان کشور، ایجاد خود آگاهی در اقشار مختلف جامعه اعم از مصرف کنندگان، ارائه کنندگان کالا و خدمات به منظور ارتقا درک عمومی از کیفیت و کمک به زمینه سازی اطمینان از کیفیت و ترغیب استمرار تولید کالا و ارائه خدمات با کیفیت از جمله اهداف اجرای این طرح ملی است.
 
مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به اینکه گروه‌های هدف اجرای این طرح شامل سطح معیشتی مرفه، متوسط و متوسط به پایین است، افزود: با توجه به اینکه هدف سازمان استاندارد پوشش سلامتی، ایمنی و تأمین استانداردها و حفظ کیفیت کالاها و خدمات ارائه شده است لذا باید نمونه‌های طرح از این سه گروه اخذ شود.
 
بهره مند با اشاره به اینکه کالاهای اساسی که نرخ کیفیت آنها مورد پرسش قرار می‌گیرد در گروه‌های کالایی غذایی، صنایع فلزی و غیرفلزی باشد، یادآور شد: بر اساس بررسی‌های انجام شده فروشگاه‌های زنجیره‌ای هر سه گروه مذکور را تحت پوشش قرار می‌دهند لذا محل مناسبی برای اجرای طرح سنجش نرخ کیفیت کالاها است.
 
مدیرکل استاندارد بوشهر خاطر نشان کرد: از جمله این کالاها می‌توان به انواع بیسکویت، کالباس، کنسرو ماهی، لبنیات، شکر و قند، انواع لاستیک اتومبیل سواری، انواع خمیر دندان، شامپو، لنت ترمز سواری، ماشین لباسشویی، کولر آبی، اجاق گاز و لامپ کم مصرف اشاره کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید