کد خبر : ۴۲,۶۶۵
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۲۶
۴٧ میلیارد تومان کالای اساسی پارسال میان مددجویان استان بوشهر توزیع شد
خارگ نیوز: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: در سال گذشته معادل ۴٧ میلیارد تومان کالای اساسی از محل طرح هم افزایی در اختیار مددجویان زیر پوشش این نهاد در این استان قرار گرفت.
به گزارش خارگ نیوز،محمد رضا میری روز شنبه در نشست با فرماندار و خیران شهرستان دیر افزود: این کالاها شامل کولر، یخچال، آب گرمکن و بخاری است که میان مددجویان نیازمند توزیع شده است.
 
وی اضافه کرد: کمیته امداد متولی رسیدگی به امور محرومان است و داشته های این نهاد به تنهایی کفایت مددجویان تحت پوشش نمی‌کند.
 
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: اولویت اصلی این نهاد، توانمندسازی خانواده ها توام با حفظ عزت و کرامت انسانی آنان است .
 
وی گفت: در سال جاری رویکرد کمیته امداد همراهی صنعت در زمینه آموزش، اشتغال، مسکن و توانمندسازی مددجویان به کمک راهبران شغلی است.
 
میری ادامه داد: کمیته امداد دیگر به دنبال ایجاد شغل های سنتی نیست بلکه رویکرد آن ایجاد شغل های نو با توجه به ظرفیت هر شهرستان است.
 
وی گفت: یکی از شغل های نو ایجاد پنل های خورشیدی در حیاط منازل و کسب درآمد برای مددجویان کمیته امداد است.
 
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ضمن تقدیر از فرماندار و افراد خیر شهرستان دیر گفت: این نهاد به کمک خیران نیاز دارد.
 
فرماندار دیر گفت: توجه به اقشار کم درآمد جامعه یکی از رسالت های اصلی مسئولان است که در این زمینه در صدد ساماندهی کمک های افراد خیر و شرکت های صنعتی فعال در این شهرستان هستیم.
 
یونس باربرز افزود: یکی از برنامه های مهم مسئولان شهرستان دیر ساخت مسکن برای مددجویان است که برای تأمین زمین رایزنی های انجام شده است.
 
فرماندار دیر بیان کرد: برنامه توزیع چهار هزار بسته معیشتی بین نیازمندان این شهرستان در دستور کار قراردارد.
 
وی اضافه کرد: تامین آب مشکل شهرستان است که مردم با این زمینه در تنگنا هستند که در این راستا۵٠٠  منبع ذخیره آب برای خانواده های مددجویان این شهرستان نیاز است و خرید ٢٠٠ کولر برای خانواده های نیازمند در دستور کار قراردارد.
 
رئیس کمیته امداد دیر گفت: سال گذشته از محل طرح هم افزایی ٩٨ دستگاه کولر، ١۶٠ منبع ذخیره آب، ۶۵ آبگرمکن و ١٠٠ سری جهیزیه بین مددجویان این شهرستان توزیع شد.
 
سید علی حسینی افزود: کمیته امداد شهرستان دیر در طرح جذب حامی رتبه اول استان بوشهر را به خود اختصاص داده است و در حوزه مسکن و اشتغال قدم های خوبی برداشته شده است.
 
در این نشست از شهردار شهرهای دیر و بردستان و شماری از خیران با لوح سپاس قدردانی شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید