کد خبر : ۴۲,۶۵۴
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۰۸
۳۳ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و گفت: ۳۳ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند و اکنون تعداد بستری‌ها به ۸۱ بیمار رسیده است.
به گزارش خارگ نیوز، حسن ملکی‌زاده  در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر، با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان اظهار داشت: بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از 10 شهرستان استان بوشهر 90 درصد در وضعیت زرد و تنها شهرستان گناوه در شرایط آبی کرونایی قرار دارد.

 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله فیزیکی در مکان‌های عمومی، تهویه مناسب و عدم حضور در تجمعات برای پیشگیری از شیوع کرونا را ضروری دانست و گفت: لازم است نوبت‌های سوم و یادآور واکسن کرونا حتما تزریق شود تا از شیوع بیماری و ابتلا به آن جلوگیری شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از صفر شدن آمار روزانه فوتی کرونا در استان خبر داد و بیان کرد: در شبانه روز گذشته، فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر گزارش نشده است ولی در مجموع از شیوع بیماری کرونا از سال 1398 تاکنون 2 هزار و 153 نفر در استان به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
 
وی با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا در استان خاطرنشان کرد: افزایش مثبت شدن آزمایش‌ها در تست‌های کرونایی نگرانی‌ها را افزایش داده است به گونه‌ای که 33 بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند و تعداد بستری‌ها به 81 بیمار رسیده است.
 
ملکی‌زاده افزود: هم اکنون 81 بیمار در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بستری هستند که 12 نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند و حال 2 نفر از آنان وخیم است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش مراجعه بیماران سرپایی خبر داد و تصریح کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک و قطعی کرونا افزایش یافته که پس از آزمایش تعدادی از آنان بستری می‌شوند.
 
وی ساده‌انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را عامل افزایش بیماران کرونایی دانست و گفت: در اجرا طرح واکسیناسیون تاکنون به 84.8 درصد نوبت اول، 78.3 درصد نوبت دوم و 34.9 درصد نوبت سوم به جامعه هدف تزریق شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید