کد خبر : ۴۲,۵۲۴
۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۲۱
کمیته‌های شهرستانی رفع فقر مطلق در استان بوشهر تشکیل شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: کمیته‌های شهرستانی رفع فقر مطلق در استان بوشهر تشکیل شود.
 محمد تقی ایرانی عصر سه شنبه در نشست کارگروه رفع فقر مطلق اظهار داشت: پیرو دغدغه رئیس جمهور در خصوص فقرزدایی در جامعه اسلامی در استان بوشهر اولین جلسه هماهنگی صورت گرفته و بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی افراد جامعه هیچ‌گونه خدماتی دریافت نمی‌کنند و حتی فاقد حداقل امکانات معیشتی و زندگی هستند.
 
وی اضافه کرد: البته آمار و ارقامی از این افراد در دسترس نیست و این برای نخستین‌بار است که قرار است، این افراد شناسایی و ساماندهی شوند.
 
ایرانی بیان کرد: یک جاهایی خلاهایی وجود دارد که افرادی زیرپوشش کمیته امداد و یا زیرپوشش بهزیستی قرار ندارند اما توانایی اداره‌کردن زندگی خود را هم ندارند و یا حتی فاقد کد شناسایی هستند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: برخی از آنان از خانه و کاشانه خود دور مانده و جای ثابتی ندارند و به صورت خیابان‌گرد و کارتن‌خواب به سر می‌برند که البته بیشتر در کلان‌شهرها دیده می‌شوند.
 
وی با تأکید بر اینکه ظرفیت خوبی در استان در این زمینه وجود دارد که در کنار کمیته امداد و نهاد بهزیستی برای شناسایی افراد واجد شرایط از گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیریه‌ها، سمن‌ها و دیگر سازمان‌های دولتی باید بهره برد تا هیچ‌کسی از این طرح جا نماند.
 
ایرانی با تاکید بر تشکیل کمیته‌های شهرستانی افزود: در شهرستان‌ها جلسات هفتگی برگزار و گزارش آن در اختیار کارگروه قرار گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید