کد خبر : ۴۲,۳۸۲
۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۳۳
بزرگترین محموله صادرات مواد معدنی از گمرک بوشهر صادر شد
خارگ نیوز: مدیرکل گمرک بوشهر از گشایش اقتصادی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در نخستین روزهای سال جدید برای نخستین بار بزرگترین محموله صادرات مواد معدنی به میزان ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن سیمان فله از گمرک بوشهر صادر شد.
به گزارش خارگ نیوز، بهروز قره‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر، از اوج‌گیری صادرات کالا و محموله‌های غیرنفتی در گمرک بوشهر در نخستین روزهای سال جدید خبر داد و اظهار داشت: برای نخستین بار در گمرکات استان بوشهر، بزرگترین محموله صادرات مواد معدنی به میزان 34 هزار و 500 تن سیمان فله در یک محموله صادراتی ارسال شد .
 
مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با بیان این مطلب افزود: این میزان سیمان تولید شده در شرکت صنایع سیمان دشتستان بوده که در یک محموله در یک کشتی به گمرک بوشهر اظهار و بعد از انجام تشریفات گمرکی به مقصد کشور کویت صادر شد.
 
ناظر گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه ، این نخستین بار است که این حجم از سیمان در یک محموله بارگیری می‌شود خاطر نشان کرد: این عملیات به عبارتی یک رکورد در میزان نرخ بارگیری سیمان در بنادر و گمرکات استان محسوب می‌شود.
 
وی این محموله صادراتی را شامل 34 هزار 500 تن سیمان فله تیپ 5 به ارزش 862 هزار 500 دلار دانست و تصریح کرد: این محموله از طریق اسکله نگین در بندر بوشهر به‌صورت شبانه روزی و بدون وقفه طی 8 روز با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی در شناور پرتلند 3 بارگیری و به مقصد مورد نظر ارسال شد.
 
 
مدیرکل گمرک بوشهر تصریح کرد : در سال گذشته از طریق گمرکات استان بوشهر بیش از 2 میلیون و 800 تن سیمان و کلینکر به ارزش بیش از 60 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده است .
 
ناظر گمرکات استان بوشهر افزود: صادرات از گمرکات این استان بدون وقفه و حتی در روزهای تعطیل نیز به صورت کشیک کاری و شبانه‌روزی در حال انجام است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید