کد خبر : ۴۲,۲۷۵
۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ۰۱:۱۹
بازدید 6 هزار زائر راهیان نوری از مناطق عملیاتی جزیره خارگ
خارگ نیوز: مسئول سازمان اردویی سپاه استان بوشهر گفت: تاکنون حدود 6 هزار زائر با حضور در کاروان راهیان نور دریایی خلیج فارس از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جزیره خارگ بازدید کرده‌اند.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ پاسدار عبدالهادی سبحانی‌خواه ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی حماسه رزمندگان به نسل‌های آینده نقش به‌سزایی دارد.
 
مسؤول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه استان بوشهرفرهنگ حماسه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را گنجینه گران‌بها دانست و بیان کرد: یکی از راه‌های انتقال این فرهنگ به جوانان اردوهای راهیان نور است.
 
وی عنوان کرد: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی تربیتی و تجربه موفق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که سبب تقویت روحیه همدلی و همبستگی در جامعه می‌شود.
 
وی به اردوی راهیان نور دریایی خارگ پرداخت و گفت: جزیره خارگ بیش از روزهای دوران دفاع مقدس به میزان دوهزار و ۸۸۰ بار از سوی رژیم بعث عراق بمباران هوایی شد و مردم مقاوم این جزیره مقاومت و ایستادگی کردند.
 
سبحانی‌خواه جزیره خارگ را یکی از مناطق راهیان نور دریایی کشور دانست و خاطرنشان کرد: در جزیره مقاوم خارگ برای زائران کاروان‌های راهیان نور دریایی برنامه‌ریزی شده است که این برنامه‌ها در مدت حضور زائران در استان بوشهر اجرا می‌شود.
 
وی از اجرا برنامه‌های مختلف فرهنگی نظیر بیان رشادت‌ها از سوی راویان دفاع مقدس در شناورها و شاهدان عینی حوادث خبر داد و تصریح کرد: اردوهای راهیان نور دریایی دو سال به سبب شرایط کرونایی تعطیل شد ولی امسال با توجه به بهبود شرایط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این اردوها برگزار می‌شود.
 
مسؤول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر بیان کرد: تاکنون شش هزار نفر در قالب راهیان نور دریایی به جزیره خارگ استان بوشهر اعزام شدند.
 
سبحانی‌‌خواه با بیان اینکه مسافران راهیان نور دریایی از سراسر کشور به مدت سه روز به استان بوشهر اعزام می‌شوند خاطر نشان کرد: زائران راهیان نور دریایی خارگ از بیمارستان صحرایی، مناطق و یادمان‌های دفاع مقدس و دو نمایشگاه‌ دفاع مقدس دیدن می‌کنند.
 
وی بازدید از موزه‌های شهید رئیس‌علی دلواری، دریا و دریانوردی، مردم‌شناسی و نیروگاه اتمی بوشهر را از دیگر برنامه‌های زائران اردوی راهیان نور دریایی خارگ دانست.
 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر به اردوی راهیان نور زمینی خوزستان پرداخت و گفت: ۱۸ هزار نفر از بوشهری‌ها در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق هشت سال دفاع مقدس و حدود ۶ هزار نفر به منطقه عملیاتی جزیره خارگ عزیمت کردند.
 
سبحانی‌‌خواه اضافه کرد: زائران در مناطق جنوب از اروند کنار، شلمچه، دهلاویه، طلائیه، هویزه، فتح و محل عملیات فتح‌المبین بازدید کردند.
 
وی با بیان اینکه در مجموع تاکنون ۲۴ هزار نفر از بوشهر به اردوی راهیان نور دریایی خارگ و خوزستان اعزام شده‌اند گفت: این افراد در قالب ۲۰ کاروان در اردوی راهیان نور شرکت کرده‌‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید