کد خبر : ۴۲,۲۶۹
۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ۰۱:۰۵
برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت بوشهر با حضور مردم برگزار می‌شود
خارگ نیوز: سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر گفت: پس از دو سال شرایط کرونایی، یازدهمین دوره ترتیل خوانی نوای ملکوت در سال جاری با حضور مردم برگزار می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، سید حسین موسوی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به یازدهمین سال برگزاری برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر اظهار داشت: به لطف خدا و با تلاش و برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط اعضای ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت، این برنامه برای یازدهمین سال متوالی در ماه مبارک رمضان در بوشهر برگزار می‌شود.
 
سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر افزود: این افتخار را داریم که بیش یک دهه را در کنار مردم زیر سایه قرآن خادمی کردیم و این برای بنده و همه اعضای ستاد ترتیل خوانی بسی افتخار بزرگی است.
 
وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال اخیر همواره استان بوشهر در ارزیابی‌های صورت گرفته به لحاظ کیفی در رتبه‌های بالا در بین استان‌های کشور قرار گرفته است گفت: با توجه به حمایت‌های نماینده ولی فقیه در بوشهر و نیز سپاه امام صادق (ع) استان در برگزاری این برنامه و نیز همکاری صدا و سیمای بوشهر در پوشش زنده این برنامه طی ۱۰ سال اخیر و همچنین دیگر دستگاه‌ها فرهنگی و علاوه بر این وجود قاریان ممتاز استان باعث شده تا در ارزیابی‌های کشوری، بوشهر همواره در بین استان‌های برتر قرار گیرد.
 
موسوی با بیان اینکه امسال برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت با حضور مردم برگزار می‌شود گفت: متأسفانه طی دو سال اخیر با توجه شرایط سخت کرونایی در استان و کشور امکان حضور مردم روزه دار میسر نبود و شکل برگزاری برنامه دچار تغییراتی شد اما امسال به لطف خدا و نیز همکاری مردم در امر واکسیناسیون و نیز فروکش کردن شرایط کرونا در استان، با هماهنگی انجام شده شاهد حضور مردم همراه با یک سری محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهیم بود.
 
سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر با بیان اینکه درب‌های حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر از ساعت ۱۲ به روی مردم روزه دار باز است بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده از سوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان مقرر شده این برنامه در طول ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۲:۳۰ با تفسیر قرآن آغاز و سپس سپس با توجه به نزدیکی اذان ظهر، نماز جماعت در حسینیه عاشقان ثارالله برپا می‌شود و بعد از آن جز خوانی قرآنی کریم از ساعت ۱۳:۳۰ آغاز خواهد شد.
 
موسوی بیان داشت: بر اساس هماهنگی انجام شده، برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت از صدا و سیمای مرکز بوشهر و شبکه سراسری شما به صورت زنده پخش می‌شود.
 
سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر همچنین با اشاره به انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی اظهار کرد: معرفی بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران فرصت ارزشمندی برای این استان است، این استان در طول سال‌های گذشته قاریان ممتاز را در سطح بین المللی و ملی معرفی کرده است. همچنین به سبب عجین بودن جوانان و نوجوانان این استان با قرآن کریم، همواره شاهد حضور چشمگیر جوانان و نوجوانان در برنامه‌های قرآنی بوده‌ایم.
 
موسوی همچنین از برگزاری مسابقه پیامکی نوای ملکوت خبر داد و گفت: پرسشنامه مسابقه پیامکی تفسیر قرآن کریم به همت ستاد ترتیل خوانی استان بوشهر همه روزه قبل از شروع برنامه به مردم داده می‌شود و کسانی که پاسخ صحیح را تشخیص دهند، به قید قرعه به تعدادی از آنان هدیه‌ای تعلق می‌گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید