کد خبر : ۴۲,۱۹۴
۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۱۷
۱۰ موزه در استان بوشهر پذیرای گردشگران است
خارگ نیوز: ۱۰ موزه در نقاط مختلف استان بوشهر راه‌اندازی شده که در ایام نوروز تاکنون ۱۱۵ هزار نفر از آنها بازدید کرده‌‌اند و این در حالی است که تاکنون اماکن تاریخی استان مورد بازدید ۷۲۰ هزار نفر قرار گرفته است.
به گزارش خارگ نیوز، ظرفیت گردشگری استان بوشهر سبب شد در ایام نوروز امسال مسافران از 31 استان به این استان زیبا سفر کنند.
 
در تعطیلات نوروز 10 موزه در استان راه‌اندازی شده که درب‌های آنها بر روی گردشگران گشوده است تا مسافران با تاریخ گذشتگان، آداب و رسوم، نحوه زندگی و روابط تجاری و اقتصادی مردمان این استان آشنا شوند.
 
 به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکنون 5.5 میلیون نفر سفر در اقامتگاه‌ها اسکان یافته‌اند.
 
اسماعیل سجادی‌منش افزایش 107 درصدی مسافران در ایام نوروز به استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر تاکنون در بین دیگر استان‌ها در جذب گردشگر رتبه دوم کسب کرده است.
 
وی از راه‌اندازی 20 نمایشگاه صنایع دستی در استان خبر داد و بیان کرد: تولیدات صنایع دستی زنان سرپرست خانواده تحت پوشش بهزیستی در قالب 20 نمایشگاه در مبادی ورودی شهرهای استان بوشهر راه‌اندازی شد که مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفته است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر موزه را یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری استان دانست و افزود: نوروز امسال 10 موزه در استان بوشهر راه‌اندازی شد که عمده آن در بخش تجارت دریایی، دریانوردی، مردم‌شناسی، تاریخ پزشکی و رئیسعلی دلواری پذیرای گردشگران هستند و در برخی موزه‌ها همچنین برنامه‌هایی در زمینه آداب و فرهنگ و سنت‌های قدیمی نیز اجرا می‌شود که شامل موسیقی و پخت انواع غذاهای محلی است.
 
سجادی‌منش بیان کرد: تاکنون در ایام نوروز 115 هزار نفر از 10 موزه در نقاط مختلف استان بوشهر بازدید کرده‌‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه آثار و اماکن تاریخی استان بوشهر مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد: بافت تاریخی بوشهر، محوطه‌های باستانی همچون آثار سیراف، کاخ‌های هخامنشی دشتستان، موزه مردم‌شناسی بوشهر و دلوار، کاروانسرای مشیرالملک برازجان، قلعه اهرم اماکن تاریخی شهرستان دشتی و سایر آثار تاریخی استان برای بازدید گردشگران آماده شده است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اضافه کرد: تاکنون 720 هزار نفر از اماکن تاریخی و بافت بوشهر بازدید کرده‌اند.
 
بوشهر باتوجه به آب و هوای مساعد و جاذبه‌های گردشگری فاخر و جذاب در این فصل به‌عنوان مقصد مسافران از نقاط مختلف کشور است که در این راستا بستر مناسبی در همه سطوح برای بهره‌مندی گردشگران نوروزی فراهم شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید