کد خبر : ۴۲,۰۲۸
۶ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۵۹
کالای ملوانی بلاتکلیف است/ لزوم ساماندهی ته‌لنجی
خارگ نیوز:امام جمعه دیر گفت: در جریان سفر رییس جمهور به استان بوشهر بحث ساماندهی کالای ملوانی مطرح و قرار شد این مسئله حل شود که متاسفانه مدت ها گذشته و این کار انجام نشده است.
به گزارش خارگ نیوز، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تبریک عید نوروز و اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نخستین روز سال جدید، اظهار داشت: امید منشأ همه حرکت‌ها و پیشرفت‌ها است و همه بویژه سخنرانان و نویسندگان در جامعه امید ایجاد کنند.
 
امام جمعه دیر با بیان اینکه در اسلام و آموزه‌های دینی امید از جایگاه بالایی برخوردار است، افزود: توبه، استغفار، شفاعت و توسل در اسلام همه در راستای امیدآفرینی است.
 
وی بیان کرد: پشتوانه اصلی نظام مردم هستند که با حضور خود در صحنه، توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند و عامل این حضور مردم، امید به آینده است.
 
حسینی با تاکید براینکه نقش امید در جامعه و نظام اسلامی تعیین کننده است، عنوان کرد: اگر امید نباشد هیچ کار بزرگی انجام نمی‌شود؛ مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از امید به آینده به عنوان کلید همه قفل‌ها یاد کرده است.
 
وی افزود: امروز مهم‌ترین سیاست و برنامه دشمن ایجاد ناامیدی بین مردم و مسئولین است و برای این کار حقایق را تحریف و دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را کوچک جلوه داده و عیوب کوچک را بزرگ می‌کند.
 
امام جمعه دیر گفت: تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر جهاد تبیین در راستای امیدآفرینی و روشنگری در جامعه و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.
 
وی، ایمان و توکل به خدا را سرفصل‌های امیدآفرینی دانست و تاکید کرد: اگر مسئولان و مردم به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کنند، مشکلات اقتصادی حل شدنی است.
 
حسینی یادآور شد: مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش مؤثر در کشور نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایرانی و دینی است و با توجه به هم افزایی بین مسئولان قوای سه گانه و دولتی تازه نفس اهل کار و تلاش و حاضر در میدان نباید از آینده ناامید باشیم.
 
وی با اشاره به نامگذاری شعار سال جدید به نام تولید، اشتغال و دانش بنیان، گفت: رهبر معظم انقلاب از رهگذر این نامگذاری بدنبال گفتمان سازی و تبدیل کردن این شعار به باور عمومی و فرهنگ سازی است.
 
خطیب جمعه دیر خاطرنشان کرد: مشکلات مردم بخاطر تحریم‌های دشمن و سو مدیریت‌ها در کشور بویژه در یک دهه اخیر دشمن را امیدوار کرده و باعث شده با تبلیغات گسترده مشکلات معیشتی و گرانی و تورم را ناشی از ناکارآمدی نظام اسلامی القا کند و مردم را به عدم همراهی با نظام دعوت می‌کند که هوشیاری و استقامت مردم دشمن را دچار شکست کرده است.
 
وی ابراز کرد: منظور از اقتصاد دانش بنیان، نگاه علمی و فناورانه به تولید در همه عرصه‌ها است که نتیجه آن کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره وری، ارتقا کیفیت محصولات، رقابت پذیر شدن تولیدات در بازارهای جهانی و کاهش قیمت تمام شده محصولات در داخل کشور است.
 
حسینی افزود: مسئولان کشور رهنمودهای مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و با شعار سال، شعاری برخورد نکنند و اینکه در سربرگ نامه‌ها این شعار بنویسیم و بنر بزنیم و به همدیگر تبریک بگوییم دردی دوا نمی‌کند بلکه همه مسئولان با هم افزایی و همفکری و تبادل نظر و ابتکارات شعار سال را عملیاتی کنند و مردم خم در صحنه حاضر شد و به مسئولین یاری دهند تا مشکلات حل شود.
 
وی با تاکید براینکه اقتصاد کشور را نباید به تحریم‌های آمریکا گره زد، ادامه داد: تلاش برای رفع تحریم‌ها خوب است اما آنچه مهم است خنثی کردن تحریم‌ها است و باید در داخل کشور تلاش کنیم.
 
حسینی با بیان اینکه مردم در کنار نظام هستند و نمی‌خواهند تسلیم دشمن شوند، عنوان کرد: انتخاب ملت ایران در مقابل جبهه استکبار، ایستادگی و عدم تسلیم و حفظ استقلال و تقویت درونی نظام و کشور است که با این استقامت و حمایت از نظام و رهبری و مسئولان، دشمن به زانو در می‌آید و ملت ایران به اهداف خود خواهد رسید.
 
وی با اشاره به برخوردهای دوگانه و تبعیض نژادی آمریکایی‌ها با کشورها، تاکید کرد: اشغالگری افغانستان و در آخر رها کردن مردم این کشور و بی وفایی به دست نشاندگان خود در کشورها و اخیراً اوکراین و سکوت مرگبار در برابر گردن زدن ۸۱ نفر در عربستان از جمله برخوردهای دوگانه آمریکایی‌ها است.
 
حسینی درباره روز ملی هنرهای نمایشی، بیان کرد: بهترین راه برای انتقال ارزش‌ها و مفاهیم دفاع مقدس استفاده از ظرفیت هنر نمایشی و تئاتر است.
 
وی با خوش آمدگویی به مسافران نوروزی که به شهرستان دیر آمده‌اند، تاکید کرد: با توجه به حضور هموطنان در استان‌های جنوبی و کمبود امکانات، ضمن تشکر از دستگاه‌های مختلف که برای رفاه شهروندان و گردشگران تلاش می‌کنند، در عین حال کمبودهای محسوسی وجود دارد که امیدواریم بخش خصوصی در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها، اقامتگاه و امکانات بهداشتی مانند سرویس‌های بهداشتی که کمبود داریم ورود کنند.
 
امام جمعه دیر گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به استان لوشهر بحث ساماندهی کالای ملوانی مطرح و قرار شد این مسئله حل شود که متأسفانه مدت‌ها گذشته و این کار انجام نشده و از آن طرف هم با توجه به اینکه خود دولت و مسئولین به مردم مرزنشین اجازه داده‌اند که ۹۷ قلم کالا قانونی را وارد کنند و گمرک جمهوری اسلامی هم اینها را ترخیص و در اختیار مردم قرار می‌دهد اما بعد از گمرک بحث قاچاق مطرح می‌شود.
 
وی افزود: بارها من از این تریبون عرض کردم که ما هیچ وقت موافق قاچاق نیستیم اما اگر از منظر نیروی انتظامی آنچه که از گمرک خارج می‌شود قاچاق است در گمرک بایستند و کالاها را توقیف و ضبط کنند.
 
حسینی ادامه داد: اینکه دنبال ماشین مردم راه بیافتند و گاهی اوقات با ماشین پلاک شخصی و لباس شخصی تیراندازی کنند و بنده خدایی را مورد تعرض قرار می‌دهند که چندی پیش نزدیک بوده جانش را از دست بدهد، کار درستی نیست.
 
وی یادآور شد: چندی پیش آقای استاندار و نماینده عالی دولت اعلام کرد که ما مصوب کردیم ماشین‌های شوتی در کل استان بچرخند و بگردند و کسی هم مزاحمشان نشود حالا جانشین محترم فرماندهی کل انتظامی در جمع خبرنگاران بوشهری اعلام کرده که ما در برخی از استان‌ها از جمله بوشهر با معضل خودروهای شوتی مواجه هستیم و در سال جدید با جدیت با آنها برخورد می‌کنیم؛ اول سال به مردم عیدی داده‌اند.
 
امام جمعه دیر تاکید کرد: من از رئیس جمهور درخواست می‌کنم این برخورد دوگانه را پایان بدهید، اگر دولت با ورود کالای ته لنجی موافق نیست صراحتاً اعلام کند که کالای ته لنجی قاچاق است و کسی وارد نکند، اما دولت اجازه داده گمرک جمهوری اسلامی هم ترخیص می‌کند بعد دولت دیگری (نیروی انتظامی) در مقابل دولت جمهوری اسلامی قد علم می‌کند.
 
وی با بیان اینکه این مسئله را برای مردم روشن کنید تا بی اعتماد نشوند، ابراز کرد: دولت می‌گوید بیاورید نیروی انتظامی می‌گوید قاچاق است، استاندار مملکت نماینده عالی دولت می‌گوید ماشین‌های شوتی بدون دغدغه در سطح استان رفت و آمد کنند، جانشین محترم فرمانده کل انتظامی کشور می‌گوید ما به شدت برخورد خواهیم کرد اینها قاچاقچی هستند.
 
حسینی با تاکید براینکه مردم را در بلاتکلیفی رها نکنید، افزود: بعضی چیزها اولویت کشور نیست می‌شود مسئله اولویت دار مانند آزادکردن سواحل بدون ایجاد زیرساخت‌ها، از آن طرف مشکل نان و معیشت مردم بلاتکلیف است.
 
وی تاکید کرد: من بطور جد از جناب آقای رئیسی خواهش و تقاضا می‌کنم این مسئله را برای یک بار هم که شده از حالت بلاتکلیفی خارج کنید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید