کد خبر : ۴۱,۸۷۹
۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۳۸
تعاونی‌های مرزنشینان درمنطقه احیا و راه‌اندازی می‌شود
خارگ نیوز: استاندار بوشهر از احیا و راه‌اندازی تعاونی‌های مرزنشینان در استان خبر داد و گفت: در این تعاونی‌ها ضمن توجه به اشتغال‌زایی، تأمین نیازهای ضروری مردم استان بوشهر در اولویت است.
به گزارش خارگ نیوز، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در نشست با فرمانده مرزبانی کشور پیشینه تاریخی استان بوشهر را در عرصه مبادلات مرزی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این استان دارای سابقه تاریخی دیرینه در عرصه تجارت دریایی با 5 قرن قدمت است.
 
وی با بیان اینکه در دوره قاجار 14 کنسولگری کشورهای مختلف در بوشهر مستقر بود خاطر نشان کرد: چون بوشهر مرکز اقتصاد، تجارت و بازرگانی در منطقه محسوب می‌شد کشورهای مختلف کنسولگری خود را در بوشهر ایجاد کردند و مبادلات تجاری و مرزی برقرار بود.
 
استاندار بوشهر گردشگری دریایی و ساحلی را از دیگر ویژگی‌های این استان دانست و خاطر نشان کرد: از فصل زمستان تاکنون بیش از شش میلیون مسافر وارد استان بوشهر شده که اوج این سفرها از اواخر اسفند آغاز شده و همچنان شاهد مسافرت مردم از استان‌های مختلف به بوشهر هستیم.
 
محمدی‌زاده پیش‌بینی حضور 9 تا 10 میلیون مسافر به استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: سواحل خلیج‌فارس، قابلیت‌های مختلف شامل ابنیه تاریخی، مناظره طبیعی، بازارهای تجاری و ملوانی و گردشگری دریایی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است.
 
وی تقویت زیرساخت‌های مرزبانی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اعتبارات ویژه‌ای در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر برای ساخت شناور مصوب شد که فرماندهی مرزبانی برای تقویت ناوگان شناوری خود می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.
 
استاندار بوشهر باتأکید بر توجه به ایجاد اسکله‌های مستقل ویژه مرزبانی استان تصریح کرد: ساخت اسکله و موج شکن مستقل ویژه مرزبانی استان بوشهر مورد حمایت قرار می‌گیرد و در این راستا ساخت شناورهای تخصصی در دستور کار است.
 
محمدی‌زاده همکاری و حمایت در ساخت واحدهای مسکونی سازمانی و شخصی ویژه مرزبانان استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و گفت:  طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر به سرعت در حال اجرا است که از ساخت واحدهای مسکونی ویژه نیروهای مرزبانی استان حمایت می‌شود.
 
وی با بیان اینکه قبلاً تعاونی مرزنشینان در استان بوشهر فعال بود افزود: اکنون سال‌ها است فعالیت این تعاونی‌ها متوقف شده است.
 
استاندار بوشهر از احیا و راه‌اندازی تعاونی‌های مرزنشینان در استان خبر داد و گفت: در این شرکت‌های تعاونی‌ ضمن توجه به اشتغال‌زایی، تأمین نیازهای ضروری مردم استان بوشهر در اولویت است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید