کد خبر : ۴۱,۴۳۵
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ۲۲:۰۹
بوشهری های صنعت نفت، غریب در خانه
خارگ نیوز: اکنون با نزدیک شدن فصل انتصابات لایه های میانی وزارت نفت در سطح مدیران عامل مجتمع ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ مستقر در استان بوشهر اگر استاندار، مسئولان و نمایندگان استان اراده ای در خود می بینند آستین همت را بالا زده و در راستای استیفای حقوق استان و سرمایه های ارزشمند انسانی آن تلاش نمایند که فردا دیر است.
به گزارش خارگ نیوز، در هفته های اخیر و با داغ شدن تنور انتصابات در وزارت نفت، کانون پیشگامان انرژی و‌‌ توسعه استان بوشهر بعنوان بزرگترین و تخصصی ترین سازمان مردم نهاد در حوزه انرژی استان و کشور و با بیش از ۵۰۰ عضو از مدیران عالی و میانی و متخصصین صنعت نفت استان، طی مکاتبه ای با مجمع نمایندگان استان بوشهر خواستار تشکیل جلسه فوری ایشان و‌ هماهنگی و شور با دیگر مسئولین استان به منظور ارائه داده های مناسب ‌‌و ایجاد صدای واحد در پیگیری های استاندار و دیگر دلسوزان با هدف افزایش سهم مدیران متخصص هم استانی در انتصابات پیش رو  و به تبع آن منتفع شدن کلیت استان از این تغییرات بوده است.
 
به گزارش خلیج فارس؛ با وجود پیگیری های متعدد متاسفانه تاکنون اقدام موثری از سوی مجمع نمایندگان استان و‌ دیگر مسئولین مربوطه رخ نداده و منافع استان در این خصوص به سمت همیشگی پایمال شدن و فرصت سوزی در حال گذار است.
 
مجمع نمایندگانی که باید وکیل ملت و مدافع حقوق آنان باشد خود را با بازی های سیاسی، لابی گری های بی ثمر مشغول نموده اند و اینطور که پیداست مساعدت از نظرات کارشناسی، تخصصی و دلسوزانه کم رنگ ترین اولویت کاری ایشان محسوب می شود.
 
مدیران و متخصصان توانمند هم استانی ما تا چه زمانی باید در خانه فشار سنگین غربت را بر گرده خود احساس نمایند؟
 
ای کاش نیروهای غیربومی که با رابطه بر مسند تصمیم گیری قرار می گیرند نیز از نظر تجربه و تخصص بالاتر از نیروهای بومی بودند ، ولی نکته تاسف بار قضیه این است که آنان با پشتوانه مسئولان و نمایندگان پیگیر و‌ مطالبه گر خود بعضا با تخصص و تجربه‌ اندک پیشتازی می کنند و مدیران و سرمایه های انسانی زبده بومی را نه پشتوانه ایست برای پیشرفتشان و نه حتی گوشی برای شنیدن درد دلهایشان.
 
مدیران ‌‌و متخصصان توانمند هم استانی از جزیره خارگ گرفته تا پارس جنوبی با دیدن این اتفاقات هر روز دلسردتر و ناامیدتر شاهد ظهور و بروز کلونی غیربومیان غیرمتخصص و غیرتوانمند ولی با پشتوانه قوی هستند.
 
برخی مدیران بومی هم که تاکنون به جایی رسیده اند با پشتکار و تلاش خود ایشان بوده و شاید این پیشرفت هم مرهون تلاش فردی و دل نبستن به حمایت مسئولان استان بوشهر بوده است.
 
استان بوشهر با وجود شایستگی های فراوان سرمایه های انسانی در همه حوزه ها و‌ بخصوص صنعت نفت، گاز و‌ پتروشیمی فرصت های بسیار ارزشمند انتصاب نیروهای توانمند خود که به تجربه مکرر اثبات شده می توانستند منشا برکت و‌ توسعه در سطوح ملی باشند، در سطح معاونان وزیر و دیگر مدیران عالی وزارت نفت را به راحتی در دولتی مردمی و همراه از دست داد و عملا از گفتمان عالی که در زمان سفر ریاست جمهور به استان شکل گرفت بهره ای نبرد!
 
اکنون با نزدیک شدن فصل انتصابات لایه های میانی وزارت نفت در سطح مدیران عامل مجتمع ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ مستقر در استان بوشهر اگر استاندار، مسئولان و نمایندگان استان اراده ای در خود می بینند آستین همت را بالا زده و در راستای استیفای حقوق استان و سرمایه های ارزشمند انسانی آن تلاش نمایند که فردا دیر است.
 
غربت را نباید صرفا در الفبای شهر غریب جستجو کرد، همین که مسئولین دیارت نگاهشان را به جهت دیگری کنند و سرمایه های خود را نبینند شما غریبید!
 
کانون پیشگامان انرژی و توسعه استان بوشهر

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید