کد خبر : ۴۱,۴۲۳
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ۲۱:۴۰
توقف فعالیت یک کشتی‌سازی آلاینده در بوشهر
خارگ نیوز: رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر از توقف فعالیت یک واحد کشتی‌سازی به سبب آلودگی زیست محیطی در بوشهر خبر داد و گفت: انتقال کارگاه‌های شناورسازی به خارج از شهر در اولویت برنامه حفاظت محیط زیست بوشهر قرار گرفته است.
به گزارش خارگ نیوز، صادق پورسالم در گفت‌وگو با خبرنگاران، پیگیری مشکلات زیست محیطی واحدهای صنعتی را یکی از اولویت‌های سازمان حفاظت محیط زیست دانست و اظهار داشت: اکنون در شهر بوشهر 9 واحد شناور سازی و کشتی‌سازی فعالیت می‌کنند که بیشتر آنان در مناطق مسکونی قرار دارند.
 
وی انتقال کارگاه‌های صنعتی به خارج از شهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: انتقال کارگاه‌های شناورسازی به خارج از شهر بوشهر در اولویت قرار گرفته است.
 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر از فعالیت 9 کارگاه کشتی‌سازی در شهر بوشهر خبر داد و گفت: انتقال کارگاه‌های شناورسازی به خارج از شهر بوشهر تا نتیجه نهایی پیگیری می‌شود.
 
پورسالم از توقف فعالیت یک واحد کشتی‌سازی به سبب آلودگی محیط زیست در بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این واحد صنعتی که مجوز اوراق کردن شناورها دریافت نکرده بود چندی قبل اخطار لازم دریافت کرد که با ادامه فعالیت آن، با حکم دستگاه قضا دستور توقف آن صادر شد و تا رفع آلودگی و اخذ مجوزهای قانونی فعالیت این کشتی‌سازی متوقف است.
 
وی آلایندگی خاک، آب و محیط را از مشکلات این کشتی‌سازی دانست و تصریح کرد: همه کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی و کارگاهی باید دارای پیوست زیست محیطی باشند در غیر این صورت از فعالیت آنان جلوگیری می‌شود.
 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر آلودگی نفتی در سواحل را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: پس از رسیدن لکه‌های نفتی کوچک موسوم به تاربال‌های نفتی به سواحل بوشهر و آلودگی سواحل، عملیات پاکسازی انجام شد.
 
پورسالم با بیان اینکه پاکسازی همه لکه‌های نفتی در ساحل بوشهر مقدور نیست افزود: اکنون از ورود لکه نفتی به ساحل بوشهر مشاهده نمی‌شود و تمام سواحل تحت نظارت ویژه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید