کد خبر : ۴۱۱
۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۲:۲۷
رئیس اداره محیط زیست خارگ استان بوشهر گفت: همزمان با هفته هوای پاک یکی از هفت مشعل (فلر) آلاینده کارخانه درود 2 وابسته به شرکت نفت فلات قاره در این جزیره برای همیشه خاموش شد.
مرتضی مخلوعی رئیس اداره محیط زیست خارگ اظهار کرد: در این طرح که توسط کارشناسان شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ عملیاتی شده از این پس گازهای همراه نفت به جای سوختن در فلر و آلودگی هوا برای استفاده به شرکت پتروشیمی خارگ تحویل می شود.

وی بیان کرد: با این اقدام درصد زیادی از آلودگی هوای منطقه کاهش و این سرمایه ملی که سال ها در فلر دود می شد و هوا را آلوده می کرد از این پس تبدیل به محصولات قابل استفاده در صنایع مختلف می شود.

مخلوعی افزود: با توجه به رویکرد مثبت مدیریت شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد صفر شدن مشعل سوزی (فلرینگ) در منطقه خارگ باشیم.

وی ادامه داد: همزمان با روز ملی هوای پاک، پاکسازی و درختکاری در جزیره خارگو نیز انجام شد.

مخلوعی بیان کرد: جزیره خارگو با طول پنج کیلومتر و عرض سه کیلومتر در ضلع شمالی و به فاصله سه کیلومتری از جزیره خارگ واقع شده و خالی از سکنه است.

وی اضافه کرد: امسال همزمان با روز ملی هوای پاک شماری از دوستداران محیط زیست در اقدامی شایسته نسبت به درختکاری در این جزیره اقدام و همزمان قسمتی از این جزیره نیز پاکسازی شد.

مخلوعی ادامه داد: خارگ دارای خاک بسیار حاصلخیزی است که با وجود بارش های مناسبی که امسال صورت گرفته بسیار سرسبز شده و محل بسیار مناسبی برای جمعیت آهوان ساکن در این جزیره شده است.

وی گفت: با توجه به ساحل ماسه ای مناسب این جزیره جایگاه امنی برای زمستان گذرانی و جوجه آوری پرندگان مهاجر زمستان گذران است که هر ساله و با شروع فصل سرما به این جزیره وارد می شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید