کد خبر : ۴۰,۷۹۰
۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۸:۴۵
۲۸۸ واحد مسکونی در اختیار مددجویان کمیته امداد استان بوشهر گذاشته شد
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح و واگذاری ۲۸۸ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی همه مددجویان باید در مدت ۲ سال آینده صاحب مسکن شوند.
به گزارش خارگ نیوز،  احمد محمدی‌زاده در آیین افتتاح واحدهای مسکونی و جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با اشاره اینکه روند اجرا طرح‌های مسکونی برای مددجویان تصریح یافته است اظهار داشت: امروز همزمان با سراسر کشور 288 واحد مسکونی در استان بوشهر ویژه مددجویان کمیته امداد افتتاح و با آنان واگذار شد.
 
وی با بیان اینکه اکنون 2 هزار و 480 مددجو کمیته امداد استان بوشهر فاقد مسکن هستند گفت: بر اساس برنامه‌ریزی این مددجویان باید در مدت 2 سال آینده صاحب مسکن شوند.
 
‌استاندار بوشهر از تشکیل کارگروه تخصصی برای روان‌سازی طرح‌های ساخت مسکن مددجویان خبر داد و افزود: حل مشکل مسکن و اشتغال مددجویان کمیته امداد طی مدت 2 سال به‌عنوان مهمترین اولویت این استان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
 
محمدی‌زاده حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و ساماندهی آنان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: امروز جشن خودکفایی 2 هزار و 245 خانوار مددجویی استان بوشهر برگزار شد.
 
وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک ویژه مددجویان بیان کرد: واگذاری اراضی به مددجویان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک در راستا خودکفایی افراد تحت حمایت کمیته امداد مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه با این راهکار مددجویان کارآفرین کمیته امداد صاحب کارخانه‌های کوچک می‌شوند خاطر نشان کرد: با تحقق این مهم زمینه ایجاد ثروت و خودکفایی اقتصادی مددجویان فراهم می‌شود.
 
288 واحد مسکونی با سرمایه‌گذاری 57.6 میلیارد تومان ساخته شده است
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر نیز با اشاره به افتتاح 288 واحد مسکونی مددجویی در استان و واگذاری آنها به افراد تحت حمایت کمیته امداد تصریح کرد: از این تعداد واحد مسکونی 220 واحد آن با تلاش و همکاری شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی پارس جنوبی ساخته و تکمیل شده است.
 
محمد رضا میری با بیان اینکه 60 واحد آن توسط کمیته امداد استان بوشهر ساخته شده گفت: این واحدهای مسکونی با زیربنا 50 متر با سرمایه‌گذاری 57.6 میلیارد تومان ساخته شده است.
 
وی از ساخت 529 واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در قالب تفاهمنامه با بسیج سازندگی، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان ساخت 740 واحد مسکونی عملیاتی شده که تا پایان سال آینده تکمیل می‌شوند.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر اعتبار مورد نیاز احداث این واحدهای مسکونی را 185 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: از این میزان 80 میلیون تومان آن به‌صورت بلاعوض و مابقی از محل تسهیلات بانکی و کمک بنیاد مسکن تأمین می‌شود.
 
میری با اشاره به اجرا طرح‌های خودکفایی اقتصادی برای 2 هزار و 335 مددجو کمیته امداد استان بوشهر گفت: این طرح‌های خودکفایی در زمینه دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، خدمات، صنعت و معدن، صیادی، حمل و نقل، زنبورداری، پرورش طیور است که برای هر یک از این طرح‌ها 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
وی از فراهم شدن اشتغال 9 هزار و 406 مددجویان کمیته امداد در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال 320 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی مصوب شده که زمینه اشتغال حدود 7 هزار نفر فراهم می‌کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید