کد خبر : ۴۰,۶۱۶
۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۴۳
وجود ۷۰۰ کلاس درس فرسوده زیبنده این استان نیست
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ۷۰۰ کلاس تخریبی و فرسوده در مدرسه های این استان وجود دارد که باید در یک برنامه چهار ساله تمام این فضاها برچیده شوند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با مدیرکل و کارکنان آموزش و پرورش استان بوشهر به مناسبت هشتم اسفند روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی افزود: هرچند با تلاش‌های انجام شده تعداد کلاس‌های تخریبی استان بوشهر از یک هزار و ۲۰۰ کلاس امروز به ۷۰۰ کلاس کاهش یافته اما این رقم برای استانی با ظرفیت و منابع غنی مانند بوشهر باز هم زیاد است و باید با همکاری اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس، بنیاد برکت، بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از استان برچیده شوند.
 
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند مشکلات زیرساختی خود را حل کند و شورای برنامه ریزی استان، فرمانداری ها، نیروگاه اتمی، مراکز تجاری و صنایع نفت و گاز باید در کنار دستگاه تعلیم و تربیت باشند و این دستگاه را همراهی کنند.
 
امام جمعه بوشهر گفت: باید به معیشت معلمان و دبیران توجه ویژه‌ای شود تا آنها بدون دغدغه مسائل مادی، به فعالیت علمی خود برسند.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متصدی مهمترین زیرساخت ایجاد تمدن در جامعه است یادآورشد: اگر آموزش و پرورش به معنای واقعی کلمه هم در حوزه آموزش و هم در حوزه پرورش، دانش آموزان تراز علم و انسانیت و دیانت تربیت کند، کشور دارای قدرت بالایی در عرصه علمی و شخصیت‌های والای انسانی در گستره جهانی می‌شود.
 
صفایی بوشهری با بیان اینکه جهان امروز دچار بحران آموزشی و پرورشی شده است ادامه داد: هم اکنون در عرصه آموزش در جهان یک نگاه قوی علمی وجود ندارد و بسیاری از کشورها دچار پسرفت علمی شده اند.
 
امام جمعه بوشهر گفت: در کشورهایی هم که در حوزه آموزش علم موفق بوده اند در حوزه تربیت انسان‌های تراز مقام انسانیت دچار ضعف هستند.
 
صفایی بوشهری یادآور شد: در عرصه تعلیم باید یک تحول جدی در  آموزش و پرورش رخ دهد تا بعد از ۱۲ سال تحصیل در مدرسه و سپس تحصیلات عالی دانشگاهی، افرادی را تربیت کنیم که هم در تولید علم به مرجعیت علمی در جهان دست یابند و هم انسانهایی در تراز انفلاب اسلامی باشند.
 
وی گفت: برنامه‌های دانش آموز، خانواده و مدرسه تراز انقلاب اسلای طرح‌های بسیار حساب شده و خوب در آموزش و پرورش استان است که باید به آنها پرداخته شود.
 
امام جمعه بوشهر افزود: نوجوانان و جوانان استان دارای استعدادهای خوبی هستند که فقط نیاز به توجه و امکانات دارند پس باید تلاش کنید تا بعد از یک دوره چهار ساله یا هشت ساله، استان بوشهر جزو پنج استان برتر کشور شود.
 
وی با بیان اینکه داش‌آموزان از نظر دینی، اجتماعی و خانوادگی نیاز به مشاوره دارند، اضافه کرد: راه اندازی خط تلفن اورژانس دانش آموزی (۱۵۷۰) از سوی آموزش و پرورش و ارائه خدمات رایگان مشاوره‌ای به دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها کار بزرگ و پسندیده ای است.
 
صفایی عنوان کرد: با توجه به اینکه دشمن در پی ایجاد بحران اخلاقی در جامعه است، برپایی و برگزاری کلاس‌های اخلاقی برای دانش آموزان ضروری است.
 
وی گفت: کلاس‌های اخلاق دانش آموزی در شبکه شاد به عنوان یک ابتکار در استان می توان اجرا کرد که از آموزش و پرورش استان انتظار می‌رود این پیشنهاد را با کیفیت خوب عملیاتی کند.
 
 امام جمعه بوشهر افزود: در سال‌های اخیر ستاد همکاری آموزش و پرورش استان و حوزه های علمیه رتبه اول کشوری را کسب کرده است که این  مهم نشان از همراهی و تعامل مناسب بین این دو مجموعه تربیتی است.
 
همایش‌های ملی مدرسه و خانواده تراز انقلاب اسلامی در بوشهر برگزار می‌شود
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: پس از اجرای موفق طرح ابتکاری دانش آموز تراز انقلاب اسلامی ۲ همایش ملی مدرسه و خانواده تراز انقلاب اسلامی به عنوان پیوست عملی سند تحول بنبادین در بوشهر برگزار می‌شود.
 
علی موحدی افزود: در راستای مصونیت بخشی فکری و معنوی به مدارس، تربیت دینی در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش استان است.
 
وی اضافه کرد: فعالیت‌های متنوع فرهنگی و تربیتی در ۲۷ کانون فرهنگی، ۱۹مرکز مشاوره، ۲۱ مرکز دارالقرآن و ۸ اردوگاه تربیتی در حال اجرا است.
 
موحدی یادآور شد: یکهرار و ۵۰۰ مربی و معاون پرورشی و مشاور در مدرسه های استان بوشهر اجرای طرح‌های مهمی همچون یاریگران زندگی و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان( نماد) را برعهده دارند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: خط اورژانس دانش آموزی با شماره ۱۵۷۰ در استان فعال است و خانواده‌ها، دانش آموزان و فرهنگیان می‌توانند رایگان از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه در حوزه آموزش عملی نماز طرح مبین در استان در حال اجرا است،ادامه داد: دوره های آموزشی این طرح با همکاری مرکز تخصصی نماز قم و ستاد اقامه نماز استان برای مدیران مدارس و معلمان برگزار شده است.
 
موحدی با اشاره به معرفی بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی کشور عنوان کرد: یک هزار دانش آموز دارای استعداد قرآنی در استان شناسایی شده اند که در دارالقرآن ها به طور ویژه آموزش می بینند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه ۵۸۲ یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز با عنوان لاله های روشن در مدارس استان برگزار شده است، افزود: در این راستا، نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.
 
وی با اشاره به معرفی ۲۵ دانش آموز تراز استانی در اولین همایش دانش آموز تراز انقلاب اسلامی در سال تحصیلی گذشته اظهار کرد: این طرح ابتکاری با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان در سال تحصیلی جاری ادامه دارد.
 
موحدی گفت: فراخوان همایش‌های ملی مدرسه تراز انقلاب و خانواده تراز انقلاب نیز به ابتکار و میزبانی استان منتشر شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید