کد خبر : ۴۰,۴۷۱
۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۱۰
برگزاری همایش مشاوره تحصیلی و انگیزشی در جزیره خارگ
خارگ نیوز: در راستای برنامه‌ریزی تحصیلی و مشاوره آموزشی، همایش تحصیلی و انگیزشی ویژه ی دانش آموزان پایه دوازدهم و مدیران مدارس متوسطه دوم نظری و همچنین اولیای دانش آموزان در کلیه مقاطع با حضور دکتر مرتضی فاضل برگزار گردید.
به گزارش خارگ نیوز،  در راستای برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره آموزشی، همایش تحصیلی و انگیزشی ویژه ی دانش آموزان پایه دوازدهم و مدیران مدارس متوسطه دوم نظری و همچنین اولیای دانش آموزان در کلیه مقاطع بطور جداگانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه 8 و 9 اسفندماه 1400 ، با حضور دکتر مرتضی فاضل در این منطقه برگزار گردید.
 
فاطمه ندیم زاده، رییس اداره آموزش و پرورش خارگ ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از جناب آقای دکتر فاضل جهت حضور در منطقه، هدف از برگزاری این همایش را  ارتقاء علمی و آمادگی دانش آموزان در امتحانات نهایی و کنکور 1401 عنوان کرد.
 
وی خطاب به دانش آموزان گفت: برای موفقیت در کنکور، دانش آموز بایستی خودش را باور کند زیرا اولین رکن موفقیت تجسم آینده و ادامه تلاش برای رسیدن به هدف می باشد.
 
مرتضی فاضل با تاکید بر ضرورت آگاهی والدین به مشاوره تحصیلی، عنوان کرد: مشاور تحصیلی والدین باعث می‌شود تا خانواده با دانش، به شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان پرداخته و در بروز هرچه بهتر توانایی‌های بالقوه‌شان به مشاور کمک ‌کنند.
 
دکتر فاضل، انتخاب محورهای درست با معیارهای موفقیت را یکی از خواسته‌های والدین دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: دغدغه والدین برای شناخت راه‌های موفقیت فرزندان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در برگزاری این همایش است و ابراز امیدواری کرد با تدوام و استمرار این همایش‌ها بتوانیم نقش بزرگی در آگاهی‌بخشی والدین به عنوان همراه و همگام دانش‌آموزان در موفقیت علمی داشته و همین‌طور شاهد رشد و تعالی علمی و پژوهشی دانش‌آموزان در عرصه‌های دانشگاهی و تحصیلی باشیم.
 
وی همچنین با حضور در جمع دانش آموزان پیرامون روش‌ های مطالعه و تست زنی، مدیریت زمان، ضرایب دروس عمومی و تخصصی در کنکور موضوعاتی را بیان کرد.
 
مرتضی فاضل گفت: مطالعه دقیق و یادداشت برداری از مطالب مهم کتاب نقش مؤثری در بالارفتن میزان یادگیری دارد و در این زمینه تکنیک های کاربردی را برای دانش آموزان بیان نمود.
 
وی همچنین پیرامون رشته های تحصیلی آموزش عالی و نحوه انتخاب رشته نیز راهکارهایی ارائه کرد و افزود: برای داشتن مطالعه ای مفید، باید به داشتن برنامه ریزی‌، اراده، کنترل استرس و تقویت اعتماد به نفس توجه کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید