کد خبر : ۴۰,۳۷۲
۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۸:۵۹
۴۰ درصد بنزین کشور از پارس جنوبی تأمین می‌‌شود
خارگ نیوز: مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس از سرمایه‌گذاری ‌۱۴۸ میلیارد دلار در پارس جنوبی خبر داد و گفت اکنون ۵۰ درصد درآمد ارزی و ۴۰ درصد بنزین کشور از پارس جنوبی تأمین می‌‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، سخاوت اسدی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان منطقه ویژه پارس و سازمان بسیج رسانه‌ای استان بوشهر با حضور رئیس سازمان بسیج رسانه‌ای کشور و رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه این تفاهم‌نامه زمینه‌ساز ارتباط تنگاتنگ صنعت با رسانه‌ها می‌شود اظهار داشت: با همکاری و همدلی می‌توان مشکلات موجود را حل کرد که انعقاد این تفاهم‌نامه در همین راستا است.
 
سخاوت اسدی با بیان اینکه فضای امروز کشور باید فضای تعاملی و آرام باشد خاطر نشان کرد: در این فضا است که می‌توان به اهداف تبیین شده نظام و کشور دست پیدا کرد و یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری از جامع فرهنگی تحت عنوان جهاد تبیین نیز همین بوده است.
 
وی افزود، نظام جمهوری اسلامی برای بهره برداری از حوزه مشترک پارس جنوبی با توجه به عقب‌افتادگی از رقیب باید تلاش مضاعف به خرج می‌داد که این نظام با وجود همه تهدید و تحریم‌ها موفق به این امر شد.
 
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس از سرمایه‌گذاری 148 میلیارد دلاری در پارس جنوبی خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون بیش از 70 هزار نفر در این منطقه مشغول فعالیت هستند و 50 درصد درآمد ارزی و 40 درصد بنزین کشور از پارس جنوبی تأمین می‌‌شود.
 
اسدی از مهمترین خواسته‌های مردم را اشتغال نیروهای بومی دانست خاطر نشان کرد: در این زمینه مادامی که نیروی کار واجد شرایط در منطقه باشد از سایر نقاط دیگر نباید نیرویی جذب شود.
 
وی با بیان اینکه امروز بیشتر مردم ایران از گاز تولیدی پارس جنوبی استفاده می‌کنند گفت: آرامش و آسایش هموطنان به‌واسطه تلاش کارکنان این منطقه است که باید این مجاهدت‌ها بیان شود و مدیریت مصرف به‌واسطه رسانه‌ها فرهنگ‌سازی شود و این بهترین پاداش برای کارکنان پارس جنوبی است.
 
 
رئیس بسیج رسانه‌ای استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: این جلسه با هدف تقویت ارتباط صنعت و رسانه برای توانمندسازی اصحاب رسانه‌ در استان بوشهر انجام می‌شود که جا دارد از نگاه ویژه مدیر عامل سازمان برای تقویت این تعامل تشکر می‌شود.
 
عبدالله نجفی با تأکید بر توجه به جهاد تبیین افزود: امروز جنگ روایت‌ها است و رسانه‌ها باید راوی جامعه باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید