کد خبر : ۴۰,۳۰۸
۸ اسفند ۱۴۰۰ ۲۰:۱۷
۱۴ هزار دانش‌آموز استان بوشهر راهی سرزمین‌های دفاع مقدس می‌شوند
خارگ نیوز: معاون پرورشی، فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر از آغاز اعزام دانش‌‌اموزان به اردوی راهیان نور خبر داد و گفت: در این راستا ۱۴ هزار دانش‌آموز استان بوشهر راهی سرزمین‌های دفاع مقدس می‌شوند.
به گزارش خارگ نیوز، محمود حقدوست ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی در سال 1359 اظهار داشت: نهاد امور تربیتی با تلاش شهیدان رجایی و باهنر ارائه و عملیاتی شد که نقش مهم و تاثیرگذاری در تربیت اسلامی دانش‌آموزان دارد.
 
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان از برگزاری 582 یادواره شهدا در مدارس استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این یادواره‌ها تحت عنوان لاله‌های روشن از مهرماه تا بهمن ماه برگزار شد.
 
معاون پرورشی، فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری کنگره شهدا فرهنگی استان تصریح کرد: برای نخستین بار کنگره فرهنگی و دانش‌آموزی استان بوشهر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اردیبهشت ماه سال 1401 در بوشهر برگزار می‌شود.
 
حقدوست  از اجرا طرح تراز انقلاب اسلامی در مدارس متوسطه استان خبر داد و تصریح کرد: این طرح در 311 مدرسه متوسطه دوم با حضور 3 هزار و 43 دانش‌آموز برگزار شد که 25 دانش‌آموز برتر پس از بررسی شاخص‌ها انتخاب و تجلیل شد.
 
وی فعالیت 300 پایگاه تابستانی با شرکت 15 هزار دانش‌آموز، 27 کانون فرهنگی تربیتی، 7 اردوگاه دانش‌آموزی و 19 مرکز مشاوره در 18 شهرستان و منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: استان بوشهر در جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و مسابقات 51 مقام ملی کسب کرده است.
 
معاون پرورشی، فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر از اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور اشاره کرد و افزود: امسال 14 هزار دانش‌آموز استان بوشهر از بستر نرم افزار آموزشی شاد و به‌صورت حضوری زائر یادمان‌های مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور و خارگ خواهند بود.
 
حقدوست با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان به سرزمین‌های دفاع مقدس تا اواخر اسفند ماه ادامه دارد خاطر نشان کرد: اردوی راهیان دانش‌آموزان استان با هدف آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس و رشادت رزمندگان در 8 سال جنگ تحمیلی برگزار می‌شود.
 
وی از برگزاری جشنواره مفلخون در زمینه احیا امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و تصریح کرد: جشنواره مفلحون با هدف شناسایی مدارس در زمینه ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر برای نخستین بار برگزار و استان بوشهر برتر کشور معرفی شد.
 
معاون پرورشی، فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان در استان بیان کرد: سامانه نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان در راستای دسترسی آسان دانش‌آموزان، اولیا و فرهنگیان به مراکز مشاوره و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح استان راه‌اندازی شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید