کد خبر : ۴۰,۱۳۵
۶ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱
وزیر بهداشت: تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان در اولویت دولت قرار گرفت
خارگ نیوز: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق مذاکره و توافقی که با معاونان اول و اجرایی رئیس جمهور امروز داشتم قرار شد، تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان جزو مصوبات سفر استانی دولت به استان بوشهر و در اولویت قرار گیرد.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه در دست اجرای بیمارستان ۱۷ شهریور شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان افزود: امروز مذاکراتی با آقایان مخبر معاون اول و مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور داشتم که با توافق آنها قرار شد تکمیل این طرح جزو مصوبات ششمین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر قرار گیرد.
 
وی اضافه کرد: امیدواریم با این توافق بتوانیم درسال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بودجه خیلی خوبی برای این پروژه قرار بدهیم و به سرعت ساخته شود.
 
عین اللهی ادامه داد: در ارتباط با تجهیز این بیمارستان پس از تکمیل ساختمانی نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به محرومیت و جمعیت زیاد شهرستان دشتستان این مرکز را در اولویت خود قرار خواهد داد.
وی یادآورشد: اگر بیمارستان در دست ساخت ۱۷ شهریور بخواهد در ردیف بودجه‌ای قرار بگیرد شاید ۱۰ سال دیگر طول بکشد ولی با قرار گرفتن آن در مصوبات سفر باعث می‌شود تا در اولویت باشد و اتمام آن خیلی جلو می افتد.
 
عین اللهی افزود: از آنجایی که شهرستان دشتستان مشکلات درمانی زیادی دارد و این طرح نیمه تمام که جایگزین بیمارستان ۱۷ شهریور قدیم است که چند سال پیش دچار آتش سوزی شد اکنون تکمیل آن نیاز ضروری این شهرستان است.
 
احداث پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان در زمینی به مساحت ۱۶هزار مترمربع در ۶طبقه سال ۹۶ آغاز و در سه فاز ساخته خواهد شد که اکنون فاز اول آن ۷۶درصد پیشرفت دارد.
 
ششمین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر ۱۶ مهرماه امسال انجام شد.
 
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز پنجشنبه برای انجام سفر یکروزه وارد بوشهر شد.
 
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، بازدید از بیمارستان امیر المومنین نیروی هوایی و شهدای خلیج فارس بوشهر، تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده شهید سلامت زهرا رگبار از جمله برنامه های سفر وزیر بهداشت به این استان است.
 
عین اللهی در این سفر یکروزه همچنین مراکز واکسیناسیون، تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر را مورد بازدید قرار داد و نشستی با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خواهد داشت.
 
نمایندگان مردم بوشهر، گناوه و دیلم و دشتستان در مجلس شورای اسلامی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی را در این سفر همراهی می کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید