کد خبر : ۳۹,۹۰۶
۳ اسفند ۱۴۰۰ ۱۹:۴۱
آیین افتتاحیه راهیان نور دریایی در جزیره خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: آیین افتتاحیه اردوهای راهیان نور مجازی استان بوشهر ویژه دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیاء با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین منطقه ای، و اعضای ستاد راهیان نور در جزیره مقاوم خارگ برگزار و به صورت زنده از بستر شبکه شاد پخش شد.
به گزارش خارگ نیوز، جزیره مقاوم خارگ امسال برای دهمین سال میزبان زائران اردوهای راهیان نور دریایی خواهد بود، جزیره ای که در دوران 8 سال دفاع مقدس به تعداد روزهای آن دوران، آماج حملات رژیم بعث عراق قرار گرفت اما همه مردم، مسئولان و کسانی که در این جزیره حضور داشتند جانانه در برابر دشمن مقاومت کردند و جزیره خارگ را به یک جزیره مقاوم تبدیل کردند.
 
رییس آموزش و پرورش منطقه خارگ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب و امام شهیدان و با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان، تصریح کرد: برگزاری راهیان نور سند پر افتخاری است که در آموزش و پرورش شوق زیستن ایجاد نموده و تلاش شده است تا هر سال این سند رنگ بهتری را در تعهد به آرمان‌های شهدای والامقام و امام شهیدان‌ به‌ خود گیرد.
 
فاطمه ندیم زاده گفت: موضوع اردوهای راهیان نور در واقع یک فرصت فرهنگی و تربیتی است که دانش آموزان از طریق آن می توانند با دستاوردهای دوران دفاع مقدس آشنا شوند و تجربه ارزشمندی برای خود به ارمغان آورند.
 
وی افزود: اردوی راهیان نور تاثیر بسزایی بر روی دانش‌آموزان و فرهنگیان در راستای تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و امام امت و شهدای هشت سال دفاع مقدس دارد.
 
در این مراسم، نگهدار حسین پور، معاون سیاسی، اجتماعی بخشداری ویژه خارگ، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی تربیتی و تجربه موفق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که موجب تقویت روحیه همدلی و همبستگی در جامعه میشود.
 
حسین پور ادامه داد: فرهنگ حماسه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس گنجینه گرانبهایی است که یکی از راه‌های انتقال این فرهنگ به جوانان اردوهای راهیان نور است.
 
سرهنگ عبدالهی، فرمانده ناوتیپ ذوالفقار نیروی دریایی سپاه خارگ، بیان کرد: جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس بیش از ۲هزار و ۸۰۰ بار مورد بمباران و هدف موشک‌های رژیم بعث عراق قرار گرفت اما مردم مقاوم این جزیره مقتدرانه در برابر دشمن ایستادگی کردند.
 
سرهنگ عبدالهی یادآور شد: امروز این رسالت بر عهده ما است تا با برگزاری اردوهای راهیان نور دریایی و برنامه‌های فرهنگی منسجم این اتفاق‌های مهم را که در این جزیره به‌عنوان بخشی از خاک زرین و نگین گرانبهای استان بوشهر اتفاق افتاده شناسایی و به نسل جدید منتقل کنیم.
 
عبدالهی گفت: استان بوشهر ۳۱۹ شهید والامقام را در جزیره مقاوم خارگ و آب‌های اطراف آن در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
 
همچنین در این مراسم حسین قاسمی، از رزمندگان غیور دوران دفاع مقدس با بیانی دلنشین، صحنه ها و خاطرات جنگ و شهیدان گرانقدری همچون شهید اسماعیل درودگاهی، شهید شکراله آباش و ... را برای دانش آموزان، تداعی نموده و به آنان خاطرنشان کرد که هر یک از شما دانش آموزان می بایست یک روایتگر باشید برای هشت سال دفاع مقدس در جزیره همیشه مقاوم خارگ.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید