کد خبر : ۳۹,۶۱۴
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۵۵
۶۰۰ تن سهمیه میوه شب عید استان بوشهر تامین شد
خارگ نیوز: مدیر تعاون روستایی استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده سهمیه میوه شب عید این استان ۶۰۰ تن تعیین شده که این سهمیه در حال تامین و ذخیره سازی است.
به گزارش خارگ نیوز، سید محسن معروف روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از این میزان سهمیه تعیین شده ۲۰۰ تن پرتقال و ۴۰۰ تن سیب است که باید ذخیره سازی شود و هیچ مشکلی از لحاظ تامین میوه برای استان بوشهر نیست.
 
وی بیان کرد: طرح توزیع میوه شب عید از ۲۰ تا ۲۵ اسفند ماه انجام می‌شود.
 
معروف، در باره قیمت میوه شب عید اضافه کرد: قیمت میوه از مراجع رسمی گرفته می‌شود و ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار میوه توزیع می‌شود.
 
خرید ۱۲ هزار تن گوجه فرنگی در استان بوشهر
 
مدیرتعاون روستایی استان بوشهر گفت: با پیگیری انجام شده خرید توافقی محصول گوجه فرنگی از طرف شرکت‌های تعاون روستایی این استان و اتحادیه مرکزی تعاون روستایی در راستای حمایت، تثبیت قیمت و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان از ۲۲ دی‌ماه آغاز و تاکنون ۱۲ هزار تن گوجه فرنگی رُبی برای کارخانه های رُب سازی خریداری شده است.
 
معروف اضافه کرد: قیمت خرید گوجه فرنگی در استان بوشهر ۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین و با احتساب هزینه خرید و حمل قیمت نهایی سه هزار و ۲۰۰ تومان است.
 
وی اظهار کرد: مطالبات گوجه کاران به روز است و تاکنون ۳۶ میلیارد تومان از این مطالبات پرداخت شده است.
 
۶۰۰ تن سهمیه میوه شب عید استان بوشهر تامین شد
 
درسال زراعی جاری ۱۱هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر رفته است و براساس پیش بینی ها قرار است امسال ۶۰۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل در این استان تولید می‌شود.
 
برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر از اوایل آبان آغاز و تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
 
مدیر تعاون روستایی استان بوشهر گفت: همزمان با بروز نارسایی در توزیع مرغ و سایر کالاهای اساسی و در راستای تکریم مصرف کنندگان و شهروندان برای توزیع کالاهای تنظیم بازار موضوع توزیع هوشمند و آنلاین در دستور کار سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور قرار گرفت.
 
معروف اضافه کرد: پس از کنکاش و بررسی‌های لازم، اجرای این طرح در کلانشهر تهران به فروشگاه آنلاین بازرگام به لحاظ دارا بودن امکانات انباری، سردخانه ای و شبکه توزیع پیک رسانی به عنوان عامل توزیع وفروش محول شد و بعد از طی تجربه اندوزی و بنا به ضرورت توزیع آنلاین کالا در سایر کلانشهرهای کشور به سایر شعب فروشگاه بازرگام محول شد و از آنجا که فروشگاه آنلاین بازرگام در بوشهر دارای شعبه و امکانات نیست، بنابراین تاکنون این فروشگاه در بوشهر فعال نشده است.
 
وی افزود: با این وجود براساس نشست‌های مشورتی که تعاون روستایی استان بوشهر با سازمان جهادکشاورزی و پارک علم وفناوری استان برگزار کرد، تعاون روستایی استان بوشهر اقدام به ارزیابی و بررسی فروشگاه‌های آنلاین بومی و محلی برای توزیع هوشمند کالاهای تنظیم بازار کرد.
 
معروف یادآور شد: به نظر می‌رسد با توجه به توانمندی و امکانات موجود استان بوشهر از اوایل اسفند کار توزیع آنلاین محصولات تنظیم بازار با نظارت سازمان‌های جهادکشاورزی و تعاون روستایی از سوی فروشگاه‌های بومی و توانمند این استان آغاز می‌شود.
 
وی افزود: با نهایی شدن کار آدرس پایگاه‌های اینترنتی این شرکت از طریق رسانه‌های استان بوشهر اعلام می‌شود.
 
مدیرتعاون روستایی استان بوشهر یادآور شد: تلاش می‌شود بیش از ۵۰ درصد میوه شب عید در استان بوشهر به شکل آنلاین توزیع و عرضه شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید