کد خبر : ۳۹,۶۰۸
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۴۴
شهدا سرمایه‌های ارزشی کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند
خارگ نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهدا سرمایه‌های ارزشی کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند که با جان­فشانی خود عزت و اقتدار را برای این سرزمین به ارمغان آوردند.
به گزارش خارگ نیوز،  عبدالرحیم افروغ روز شنبه در آیین گرامیداشت شهدای هنرمند دشتی افزود: تک‌تک ما در برابر اهداف و آرمان‌های شهدا مسئول هستیم و شهدای هنرمند بهترین الگو و اسوه برای هنرمندان ما در تمام ابعاد زندگی  و فعالیت فرهنگی و هنری هستند.
 
وی اظهار کرد: شهدا افتخار ما هستند که باید با حرکت در این مسیر و پیروی از خط و راه آنها سرافرازی و سربلندی نظام را به وجود آوریم.
 
افروغ افزود: سرلوحه قرار دادن راه و منش شهدا در زندگی یکی از الزامات عموم مردم است زیرا سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت به همراه دارد.
 
وی بیان کرد: جوانان ایران‌ زمین با تاسی از مکتب عاشورا پا در عرصه دفاع از خاک و دین خود گذاشتند و با ایثار و فداکاری تا آخرین نفس ایستادگی کردند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر دراین آیین به همراه رئیس و جمعی از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با نثار فاتحه یاد و خاطره شهیدان روحانی شیخ ابوتراب عاشوری و محمدحسین ابراهیمی و شهدای هنرمند علی آزمون، مصطفی انجم‌افروز، حسن توپال، ابراهیم زارعی، محمد علی‌زاده، عباس فقیه، علی فقیهی، علی فاتحی‌مجرد، مهران قائدی و حسین قائدی از شهدای شهرستان دشتی تجلیل کردند.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین در آیین افتتاح نمایشگاه انقلاب در دشتی گفت: انقلاب اسلامی بهترین هدیه‌ای است که خداوند  به مردم ایران داده است.
 
افروغ افزود: ارائه ارزش‌های انقلاب در قالب نمایشگاه ضرورت دارد زیرا موجب معرفی و اطلاع‌رسانی دستاوردها می‌شود که در گام دوم انقلاب الزامی است.
 
وی با بیان اینکه اراده تنها ابزار توسعه و پیشرفت است، افزود: فصل متمایز انقلاب با دیگر ملل همین مولفه مهم است که امیدوارم با توسل به شهیدان و ایثارگران در راه سربلندی و عزت ایران موفق باشیم.
 
افروغ بیان کرد: نمایشگاه انقلاب دشتی شور پیشرفت و حماسه را روایت می‌کند که برای عموم مردم درس آموز است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در ادامه سخنان خود  اظهار امیدواری کرد با سرلوحه گذاشتن شهدا بتوانیم گام‌هایی موثر در راستای اهداف نظام و آرمان‌های شهیدان برداریم.
 
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه انقلاب شامل هشت غرفه در ارتباط با ظلم و خشونت دوران پهلوی، معرفی دستاوردهای انقلاب، مطالبه‌گری اسلامی، ترویج سبک زندگی اسلامی و جهاد اقتصادی و علمی توسط ۲۵ دانش‌آموز دبیرستان شبانه‌روزی دخترانه اشراق برپا شده است.
 
حمید زارعی افزود: این نمایشگاه تا ۱۰ اسفندماه سال جاری در دبیرستان اشراق برای بازدید عموم  دائر است.
 
در این مراسم از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی به دست‌اندرکاران برپایی نمایشگاه یک جلد کتاب نفیس و به کتابخانه دبیرستان ۱۰۰ جلد کتاب اهدا شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید