کد خبر : ۳,۹۵۵
۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۲۲
سردار رمضان زیراهی صبح امروز در آیین آغاز اعزام کاروان راهیان نور دریایی به جزیره خارگ با بیان اینکه این اردوها تا 12 فروردین سال 1398 ادامه دارد اظهار داشت: امروز در آغاز اعزام اردوی راهیان نور دریایی 207 نفر بوسیله یک فروند شناور مجهز به خارگ اعزام شدند.

وی با بیان اینکه کاروان اعزامی به راهیان نور دریایی خارگ از تاسیسات بمباران شده این جزیره دیدن می‌کنند افزود: در این راستا پس از بازدید از تاسیسات نفتی خارگ، بیمارستان زیرزمینی صحرایی و یادمان شهدای گمنام خارگ، در بوشهر از تاسیسات نیروگاه اتمی و در دلوار از موزه شهید رئیسعلی دلواری دیدن می‌کنند.


فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، زنده نگه داشتن یاد شهدا و آشنایی با مجاهدت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را اهداف مهم کاروان راهیان نور دریایی دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس بیش از 2880 بار جزیره خارگ و تاسیسات صادرات نفت توسط رژیم بعث عراق بمباران شد و در راستای عملیات به مثل بیش از 139 عملیات توسط رزمندگان استان بوشهر انجام شد.

سردار زیراهی به عملیات مقتدرانه مقابله با مثل توسط رزمندگان بوشهری با آمریکا پرداخت و افزود: عملیات نبرد مستقیم با آمریکا در16 مهر سال 1366 با حماسه آفرینی شهید نادر مهدوی و یارانش در خلیج فارس به ثبت رسید.


وی با بیان اینکه سال قبل پنج هزار و 200 زائر به جزیره‌ خارگ در قالب اردوی راهیان نور دریایی اعزام شدند تصریح کرد: امسال برنامه‌ریزی‌ها برای اعزام شش هزار نفر بورسیه سه فروند شناور انجام شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید