کد خبر : ۳۹,۳۳۷
۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۱۷:۳۱
هشت مخزن میعانات گازی عسلویه با حکم قضایی به مکان استاندارد منتقل می‌شوند
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: براساس بررسی دادگاه تجدید نظر این استان حکم انتقال مخزن‌های هشت‌گانه میعانات گازی شرکت نفت و گاز پارس در عسلویه به مکان استاندارد قطعی شده است و این مهم باید در مدت ۲ سال اجرایی شود.
به گزارش خارگ نیوز، فرهاد قلی‌نژاد روز سه‌شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: شرکت نفت و گاز پارس با راه‌اندازی و استقرار هشت مخزن میعانات گازی در نزدیکی عسلویه موجب انتشار بوی نامطبوع شده بود که در بررسی‌ها مشخص شد فاصله مجاز با مناطق مسکونی را رعایت نکرده است.
 
وی ادامه داد: پس از بررسی کارشناسان محیط زیست استان بوشهر، موضوع در دادگاه پیگیری و در نهایت رای به تخلف شرکت داده شد که شرکت مدنظر اقدام به بررسی این موضوع در داده تجدیدنظر کرد.
 
قلی نژاد یادآور شد: این شرکت در ابتدا در پی درخواست‌ها و پیگیری حقوقی در زمینه آلودگی ناشی از مخزن‌های میعانات گازی با رای قضایی مهلت ۲ ساله برای جابه جایی مخازن این شرکت به محل استاندارد گرفت.
 
وی اظهار کرد: پس از اعلام رای دادگاه تجدیدنظر این شرکت متخلف براساس رای قطعی محکوم به پرداخت ۳۲۰ میلیون ریال  معادل چهار برابر جزای نقدی درجه ۶ در حق صندوق دولت، انتشار حکم محکومیت بوسیله رسانه‌ها، الزام به رفع نقیصه محیط زیستی و انتقال مخزن‌های هشت گانه در مدت ۲ سال شده است.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: این رای با نظر دادگاه تجدیدنظر منطبق با موازین شرعی و قانونی صادر شده و ایراد و اعتراضی که موجبات نقض آن را فراهم کند از سوی تجدید نظرخواه انجام نشده است.
 
قلی‌نژاد اظهار کرد: براساس طرح جامع کاهش آلودگی‌های محیط زیست شهرستان‌های کنگان و عسلویه مصوب دولت در سال ۹۹، اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بر روند اجرای این طرح در منطقه نظارت جدی دارد و در صورت کوتاهی در اجرای مصوبات مراتب از طریق ارگان‌های ذیصلاح پیگیری می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید