کد خبر : ۳۹,۳۰۴
۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۴۲
نمایشگاه کتاب در گناوه گشایش یافت
خارگ نیوز: همزمان با دهه مبارک فجر نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور مسئولان و اعضای ستاد دهه مبارک فجر شهرستان گناوه در محل نگارخانه زنده یاد افتخاری این بندر برپا شد.
به گزارش خارگ نیوز، فرماندار گناوه عصر یکشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه کتاب به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی برای کشور به همراه داشته است و باید این دستاوردها و خدمات را به جامعه معرفی کرد.
 
محمد تقی صفری افزود: نوشتن کتاب سند بسیار خوبی برای آیندگان است تا تاریخ و فرهنگ جامعه را به آیندگان منتقل کنیم.
 
وی گفت: مستند سازی یکی از ضرورت‌ها برای حفظ و انتقال سابقه فرهنگی و اجتماعی و تاریخ پرافتخار کشور به خصوص در مبارزه با استکبار جهانی است.
 
وی بیان کرد: استان بوشهر سابقه درخشانی در مبارزه با استکبار در دوران‌های مختلف از رئیس علی دلواری‌ها در مبارزه با پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها تا دوران کنونی و دلاور مردانی چون شهید مهدوی‌ها در جنگ رو در رو با آمریکایی‌ها دارد.
 
 
وی ادامه داد: هم خیانت‌ها، ظلم‌ها و ستمگری‌های استکبار جهانی و هم شجاعت‌ها، حماسه‌ها و افتخارآفرینی‌های جوانان و دلاورمردان این خطه باید مکتوب و مستند سازی و برای مردم به ویژه نسل جوان و آیندگان بیان شود.
 
وی فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه تقویت فرهنگی و معنوی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد گفت: کتاب‌هایی بر اساس اسلام، دین و قرآن و ولایت باید بیشتر تهیه و در دسترس مردم قرار گیرد.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه در این آئین اظهار داشت: نمایشگاه بزرگ کتاب به همت اداره ارشاد اسلامی گناوه با همکاری مؤسسه هیراد نور و انتشارات پیر محمدی و به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، به مناسبت دهه مبارک فجر در نگارخانه زنده یاد افتخاری گناوه برپا شده است.
 
 
علیرضا سبحانی افزود: حدود ۷۵۰ عنوان شامل ۸ هزار جلد کتاب در این نمایشگاه ارائه شده است.
 
وی گفت: کتاب‌های نمایشگاه با موضوعات مختلف علوم دینی، قرآن، روانشناسی، کودک، تاریخ و ادبیات و رمان است.
 
وی گفت: در این نمایشگاه تلاش شده است تا کتاب‌هایی با کیفیت بهتر برای علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی ارائه شود.
 
 
مدیر مؤسسه هیراد نور گفت: این مؤسسه با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و در همین راستا برنامه‌های متعددی تا کنون برگزار کرده است.
 
مینا شهابی افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی نیز در فعالیت‌های این مؤسسه قرار گرفته است که برگزاری نمایشگاه کتاب در همین راستا است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید