کد خبر : ۳۸,۹۹۵
۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۷:۱۵
کلاهبردار اینستاگرامی در بوشهر دستگیر شد
خارگ نیوز: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی با شگرد فروش پوشاک و البسه در شهر بوشهر خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ مهدی قاسمی اظهار کرد: متهم با درج و انتشار آگهی فروش پوشاک و البسه خارجی در صفحه‌ای اینستاگرامی با قیمت مناسب و معرفی خود به‌عنوان واردکننده پوشاک از بنادر شهرهای ساحلی استان، مبالغ قابل توجهی را در قالب بیعانه از مالباختگانی از سراسر کشور دریافت می‌کرده است.
 
این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم برای پوشاندن ردپای مجرمانه خود، از شماره کارت‌های حساب به‌نام اشخاص مختلف جهت دریافت وجوه خریداران استفاده کرده بود.
 
رئیس پلیس فتای استان بوشهر بیان کرد: با تلاش و اقدام ویژه کارشناسان سایبری پلیس فتا استان و پس از هماهنگی با مقام قضائی، متهم به هویت معلوم در شهر بوشهر، شناسایی، دستگیر و به‌همراه تجهیزات هوشمند همراه خود به پلیس فتا دلالت شد.
 
قاسمی اعلام کرد: متهم با مشاهده مستندات و ادله گردآوری شده توسط پلیس، به جرایم ارتکابی معترف و اعلام داشت از ابتدای سال جاری، اقدامات مجرمانه خود را آغاز نموده و برای اینکه شناسایی نشود، از تصاویر یک آقا که در اینترنت استخراج کرده بوده به‌عنوان ادمین صفحه اینستاگرامی فروش استفاده کرده و در قالب هویت غیرواقعی این مرد جوان برای ارتباط با خریداران بهره می‌برده است.
 
رئیس پلیس فتای استان بوشهر به کاربران فضای مجازی توصیه نمود: تا حتی‌المقدور از صفحات اینستاگرامی نامعتبر تا زمان اطمینان از احراز هویت واقعی ادمین و صحت ادعای وی، خریدی انجام نداده و در هنگام خریدهای اینترنتی و قبل از رؤیت و دریافت کالا و خدمات مورد توافق، از پرداخت هرگونه وجهی در قالب بیعانه یا پیش‌پرداخت خودداری کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید