کد خبر : ۳۸,۹۸۳
۴ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲:۱۹
مادر بهانه عشق ورزی است/ ایثار و فداکاری در سایه محبت بی‌دریغ
خارگ نیوز: روز مادر بهانه‌ای است برای گرامی‌داشت مقام جایگاهی که خودش بهانه‌ای برای عشق ورزی در دنیا است، جایگاهی که ایثار و فداکاری بی دریغش، از او اسوه‌ای به بلندای تاریخ می‌سازد.
به گزارش خارگ نیوز، روز مادر بهانه‌ای برای گرامی داشت اسوه عشق‌ورزی است و تا زمانی که عشق در دنیا است، همه روزها روز مادر هستند. ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) بانوی بزرگوار جهان اسلام فقط بهانه‌ای است که بیشترین تبریکات خود را نثار مقام مادران کنیم وگرنه جایگاه مادران آنقدر در فرهنگ ایرانی اسلامی بالا است که هر روزمان روز مادر است.
 
روز مادر روز گرامی داشت شخصیتی است که عشق بی دریغش را نثار می‌کند فداکاری بی حد و اندازه‌اش از وی الگویی ساخته که هم پای عشق معنی می‌شود کسی که به ندیدن خود شهره است، کسی که خود را نمی‌بیند تا فرزندانش دیده شوند کسی که از خود می‌گذرد تا اعتلای همسر و خانواده‌اش شود کسی که از خواسته‌هایش چشم می‌پوشد تا اطرافیانش را غرق در عشق و محبت کند. مادر بودن یعنی از خود گذشتن.

 

مادر شدن مثل مفهوم‌هایی است که تعریف ندارند مثل انسان، عشق، روح، زندگی و… که نمی‌توان یک تعریف کامل از آن داشت از سوی دیگر من فکر می‌کنم اصلاً مادر شدن را نباید تعریف کرد چرا که وقتی تعریف می‌شود یعنی دست یافتنی می‌شود یعنی زمینی می‌شود، یعنی در کمیت می‌گنجد پس شاید اصلاً باید مادر بودن را مادر بودن دانست.

 

مادر بودن را نور دانست و مادر بودن را همه چیز پنداشت که به عشق منتهی می‌شود هر وقت انسان معنایی برای عشق یافت می‌تواند معنایی هم برای مادر بیابد، مگر می‌توان عشق را معنی کرد؟ عشق را باید درک کرد، مادر هم همین است مادر را باید عاشقانه دوست داشت.

 

روز مادر بر همه مادران ایران زمین مبارک باد.

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید