کد خبر : ۳۸,۹۰۲
۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۴۶
بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در استان بوشهر با انهدام ۱۹ باند کلان کشف شد
خارگ نیوز: با انهدام ۱۹ باند کلان توسط اداره کل اطلاعات، فرماندهی انتظامی و مرزبانی در سال جاری تاکنون بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده که ۷۰ درصد آن در مسیر ترانزیت دریایی بوده است.
به گزارش خارگ نیوز،  مقابله با قاچاق در ابعاد گوناگون و برخورد قاطع با قاچاق، سوخت و مواد مخدر یکی از اولویت‌های استان بوشهر است.
 
استان بوشهر در جوار خلیج‌فارس ضمن اینکه فرصت‌های فراوانی در توسعه، پیشرفت در بخش‌های مختلف اقتصادی، معیشتی، سرمایه‌گذاری و اشتغال فراهم کرده از آن طرف قاچاقچیان برای تحقق اهداف خود برنامه‌ریزی می‌کنند.
 
سالانه میلیاردها تومان انواع کالا قاچاق و سوخت در سواحل، مرزهای دریایی و محورهای مواصلاتی استان کشف می‌شود که در این راستا مرز‌های استان بوشهر برای جولان قاچاقچیان با فعالیت شبانه‌روزی دست‌اندرکاران ناامن شده است.
 
14 تن و 674 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد
 
در سال‌های اخیر با تغییر مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از خشکی به دریا از طریق آبراهه خلیج‌فارس به مقصد مورد نظر افزایش یافته است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از انهدام انواع باند تخصصی و حرفه‌ای مواد مخدر در این استان خبر داد و اظهار داشت: از ابتدا امسال تاکنون 14 تن و 674 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان بوشهر از سوی دستگاه‌های مختلف کشف شده است.
 
ارسطو ترکمان‌منش از افزایش 30 درصد کشف مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال خبر داد و بیان کرد: امسال تاکنون 19 باند بزرگ مواد مخدر در  استان منهدم شده و در این راستا 2 هزار و 100 نفر مرتبط با جرایم مواد مخدر دستگیر شده است.
 
70 درصد مواد مخدر در مسیر ترانزیت دریایی کشف شده است
 
وی با بیان اینکه از 14 تن مواد مخدر یاد شده 70 درصد آن در مسیر ترانزیت دریایی کشف شده است تصریح کرد: این مواد مخدر قبل از ورود به استان بوشهر در حوزه استحفاظی شهرستان‌های جنوبی در دریا و سواحل کشف شده است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر اضافه کرد: بیشترین مواد مخدر توسط اداره کل اطلاعات، پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان بوشهر کشف شده است.
 
ترکمان‌منش  از اجرا طرح ساماندهی معتادان متجاهر خبر داد و تصریح کرد: این طرح در ماه جاری اجرا شده و ادامه دارد و ستاد مبارزه با مواد مخدر 50 درصد هزینه نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کارتن خواب به مدت شش ماه تا یکسال با دستور قضایی به مراکز ترک اعتیاد ارجاع می‌دهد تأمین می‌کند.
 
وی ادامه داد: اگر دیگر مسئولان استانی به‌ویژه شهرداری‌ها نسبت به تأمین 50 درصد دیگر هزینه درمان معتادان متجاهر اقدام کنند تا پایان سال شاهد برچیده شدن همه معتادان متجاهر، کارتن خواب و بی‌خانمان خواهیم بود.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه در 9 ماه گذشته به 10 هزار نفر آسیب‌دیده اجتماعی از طریق 49 مرکز درمانی سرپایی، اقامتی کمپ و کاهش آسیب‌گذری و بازتوانی خدمات‌رسانی شده است افزود: یکی از مشکلات اساسی حوزه درمان ترک، برگشت دوباره به اعتیاد به سبب بیکاری، عدم حمایت، بی‌اعتمادی به افراد بهبود یافته است.
 
ترکمان‌منش  بیان کرد: در حوزه ساماندهی و صیانت معتادان متجاهر 450 نفر با دستور قضایی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تحویل مراکز اعتیاد و 80 درصد آنان ساماندهی شده است.
 
بر اساس بررسی پژوهش‌ها، روش‌های تربیتی در گرایش نوجوانان به اعتیاد موثر است و به‌عبارتی در بهره‌گیری از شیوه‌های تربیتی بین والدین نوجوانان معتاد و غیر معتاد تفاوت آماری معنادار وجود دارد.
 
بنابراین می‌توان نتیجه گرفت روش‌های تربیتی یکی از عوامل شکل‌گیری اعتیاد در نوجوانان محسوب می‌شود و در موضوع پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان، نقش مسائل روانشناختی و مهارت‌های زندگی بسیار پررنگ و حائز اهمیت است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید