کد خبر : ۳۸,۹۰۰
۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴
۵۰ برنامه آموزشی و فرهنگی در هفته هوای پاک استان بوشهر اجرا می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به آغاز هفته هوای پاک گفت: در هفته ملی هوای پاک از ۲۹ دی تا ۵ بهمن بیش از ۵۰ برنامه آموزشی و فرهنگی در سطح استان بوشهر اجرا می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، فرهاد قلی‌نژاد در آیین هوای پاک در شهرستان دیر با بیان اینکه از 29 دی تا 5 بهمن در تقویم ملی به‌عنوان هفته هوای پاک نامگذاری شده است اظهار داشت: شعار هفته هوای پاک امسال هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی تعیین شده و در این راستا برنامه‌هایی با هدف مشارکت بیشتر اجتماعی برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دستورالعمل هفته هوای پاک تدوین و ابلاغ شده است افزود اجرا برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی، انجام فعالیت‌هایی با هدف فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی، بخشی از اقدامات پیش‌بینی شده در این هفته است.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به آغاز هفته هوای پاک از 29 دی در نقاط مختلف گفت: در هفته ملی هوای پاک بیش از 50 برنامه آموزشی و فرهنگی در سطح استان بوشهر تدوین شده که از امروز این طرح‌ها اجرایی می‌شود.
 
قلی‌نژاد، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری، کاشت 300 گونه بومی در اثر طبیعی ملی کوه نمک جاشک را از جمله برنامه‌های هوای پاک در استان دانست و بیان کرد: هدف اصلی این برنامه‌ها گسترش و ارتقا مشارکت مردمی در کاهش آلودگی هوا و اطلاع‌رسانی به مردم در سطوح مختلف و ایجاد حساسیت در بین آن‌ها نسبت به موضوع آلودگی هوا و نقش‌آفرینی تمامی دستگاه‌ها در اجرا قانون «هوای پاک» است.
 
وی با اشاره به اینکه هوای پاک حق همه مردم است اضافه کرد: به همین سبب با اجرا برنامه‌های مختلف حقوق عامه مردم نسبت به داشتن هوای پاک پاس داشته شده است.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: داشتن اراده ملی، تلاش و کوشش همه آحاد جامعه از جمله مسئولان، مدیران، صاحبان صنایع برای داشتن هوای پاک لازم است.
 
قلی‌‌نژاد با اشاره به استقرار ایستگاه‌های بررسی وضعیت آلایندگی در نقاط مختلف استان خاطر نشان کرد: ایستگاه سنجش آلودگی و آلایندگی در سطح استان بوشهر به‌ویژه نقاط صنعتی از جمله منطقه پارس جنوبی ایجاد شده و به‌صورت آنلاین این وضعیت نشان می‌دهد.
 
وی افزود: در حوزه شناگاه‌ها، طبق آخرین پایش‌ها، میزان آلودگی سواحل تعیین و با پرچم وضعیت آنها اطلاع‌رسانی شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید