کد خبر : ۳۸,۸۷۵
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۳۰
سرانجام جزیره خارگ صاحب خانه هلال می‌شود
خارگ نیوز: هلال احمر تا کنون در خارگ شعبه نداشته، اما اکنون به گفته بخشدار، قرار است خانه هلال در این جزیره ایجاد شود.
به گزارش خارگ نیوز، شاید زلزله‌هایی که از جمعه تا یکشنبه خارگ را تکان داد و به گفته برخی از اهالی این جزیره بی‌سابقه یا کم‌سابقه بود، یک خوبی داشت این‌که اهمیت استقرار جمعیت هلال احمر در این جزیره بیشتر احساس شد.
 
بخشدار ویژه خارگ به خبرنگار ما گفت: قرار است خانه هلال در این جزیره ایجاد شود تا در صورتی که حادثه‌ای رخ دهد از کمک‌های هلال احمر بهره‌مند شویم.
 
محمدرضا دشتی‌زاده گفت: پس از وقوع زلزله در خارگ، همه امکانات استان برای کمک رسانی به مردم این جزیره بسیج شد. افزون بر ۲ فروند کشتی و بارج، به ۴۰۰ فروند لنج و ۳۰۰ قایق هم در نقاط مختلف استان آماده باش داده شده بود، همچنین هواپیمای سی ۱۳۰، فوکر ۱۰۰ و فوکر ۵۰ هم آماده بودند تا در صورت نیاز به مردم خدمت کنند.
 
جزیره خارگ در ۳۵ کیلومتری گناوه و ۵۷ کیلومتری بوشهر قرار دارد.
 
بخشدار ویژه خارگ می‌گوید: زلزله‌ها بخیر گذشت و آسیبی وارد نیامد. فقط دیوار برخی خانه‌ها ترک برداشته که از بنیاد مسکن پیگیر هستیم آیا این موارد هم جزء پرداخت خسارت به شمار می‌رود یا خیر.
 
به گفته دشتی‌زاده، پس از زلزله‌های روز یکشنبه که بزرگی‌شان ۴.۸ و ۴.۶ ریشتر بود، حدود ۵۰ خانوار جزیره خارگ شب را بیرون از منزل و در فضای باز گذراندند که به برخی از آنان چادر داده شد. اما با توجه به اینکه دیروز زلزله رخ نداد، دیشب مردم در خانه‌هایشان بودند.

 

در جزیره خارگ با حساب کردن نیرو‌های اقماری شرکت‌های نفتی، ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.
 
بخشدار ویژه خارگ رفت وآمد را مشکل مردم این جزیره حتی در شرایط عادی می‌داند.
 
به گفته دشتی‌زاده اکنون روزانه یک شناور از بوشهر و یک شناور از گناوه به خارگ رفت وآمد دارند که پاسخگوی نیاز نیست.
 
او گفت: البته در ۲ روز گذشته با توجه به افزایش تقاضا برای خروج از جزیره، شناور‌ها ۲ نوبت در این مسیر تردد کردند.
 
عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی حدود یک ماه پیش گفته بود، در پی درخواستی که برای تخصیص ۳ فروند شناور برای تردد ساکنین جزیره خارگ داده، وزیر نفت دستور اقدام صادر کرده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید