کد خبر : ۳۸,۸۷۴
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۲۹
کشاورزان بوشهری نباید هر ساله دغدغه فروش محصول داشته باشند
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر گفت: مدیریت کشت ضروری است و کشاورزان استان نباید هر ساله دغدغه فروش محصول خود را داشته باشند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری گفت: مدیریت کشت باید به‌گونه‌ای انجام گیرد که هم محصول باکیفیت و استاندارد تولید شود و هم اینکه زمینه فروش محصول فراهم باشد.
 
او که در جمع تعدادی از جوانان و مسئولان بخش آبدان شهرستان دیر صحبت می‌کرد، گفت: کشاورزی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های منطقه آبدان است و تولید گوجه‌فرنگی از مهمترین محصولات این منطقه محسوب می‌شود.
 
امام جمعه بوشهر برنامه‌ریزی، مدیریت، نظرات، بازتولید را در حوزه کشاورزی ضروری می‌داند و می‌گوید: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و فعالیت شود که کشاورزان دل‌نگرانی نداشته باشند و با خیال راحت فعالیت کنند.
 
صفایی بوشهری گفت: باید یک مجتمع بزرگ فرآوری محصولات کشاورزی خارج از فصل در آبدان راه‌اندازی شود.
 
او که کمبود آب را یکی دیگر از مشکلات مردم در آبدان می‌داند و می‌گوید: باید به سمت کشاورزی مکانیزه و توسعه گلخانه‌ها برویم.
 
امام جمعه بوشهر، ضعف زیرساخت‌ها در شهرستان دیر و منطقه آبدان را یکی از مسائل مهم دانست و گفت: در حوزه ورزشی، فرهنگی، هنری و… شاهد کمبود‌های فراوانی در این شهرستان هستیم.
 
صفایی بوشهری معتقد است که باید سندی نوشته شود و در یک بازه زمانی، برای توسعه زیرساخت‌ها برنامه‌ریزی شود.
 
او همچنین گفت: شخصیت‌های بزرگی در آبدان رشد کرده‌اند که این منطقه را مستعد پیشرفت و دستیابی به موقعیت‌های مناسب کرده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید