کد خبر : ۳,۸۷۹
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۳۰
فاز نخست طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس افتتاح شد
خارگ نیوز: فاز نخست طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس با عنوان ساختمان گلستان روز سه‌شنبه با حضور سورناستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش خارگ نیوز؛ مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر گفت: طرح جامع عمرانی پارک علم و فناری خلیج فارس از سری مصوبه‌های دور نخست سفر رئیس جمهوری به این استان است که در سه فاز طراحی شده و امروز فاز نخست آن با ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در سه بلوک ۲ طبقه افتتاح و آماده بهره‌برداری است.

رستمی اضافه کرد: از سرجمع اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه ۵۰ میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برای سرعت بخشی در بهره‌برداری این پروژه تامین شده است.

وی ادامه داد: فاز نخست پارک علم و فناوری خلیج فارس در زمینی به مساحت چهار هزار و ۴۶۰ مترمربع زیربنا احداث شده است.

رستمی اظهارداشت: این ساختمان ظرفیت استقرار یکصد شرکت دانش بنیان دارد و متناسب با فعالیت هریک از این شرکت‌ها بین ۱۰ تا ۴۰ مترمربع فضا در اختیار آنها قرار می‌گیرد همچنین در این ساختمان چهار فضای اداری و ۱۰ فضای کارگاهی و تولیدی برای شرکت‌ها پیش‌بینی شده است.

مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر گفت: کمبود فضا یکی از نیازهای همیشگی شرکت‌های دانش بنیان است و انتظار می‌رود با بهره برداری از فضای موجود این مشکل همیشگی شرکت‌های دانش بنیان از میان برداشته شود.

وی با بیان اینکه هدف این پروژه تامین فضای پژوهشی و فناوری در استان بوشهر است گفت: فاز دوم طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که برای تکمیل آن به ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر نیز اعتبار نیاز است.

افتتاح فاز اول طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس (ساختمان گلستان)، مجتمع کارگاهی-تجاری سازی شرکت‌های مستقر در پارک و مراکز رشد در شهرک صنعتی ۲ بوشهر که با حمایت‌های مالی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری فراهم شده‌است، صندوق پژوهش و فناوری، مجتمع فناوری دانشگاه خلیج فارس (ساختمان مروارید)، بازدید از مراکز مستقر در این دانشگاه، فعالیت‌های دو شتاب دهنده، نمایشگاه شرکت‌های فناور و استارتاپی، نمایشگاه شرکت‌های استارتاپی مرکز رشد برازجان، مرکز رشد علم و فناوری شهرستان‌های کنگان، دشتی و تنگستان، شرکت در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید، نشست با استاندار و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از برنامه‌های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به این استان است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید