کد خبر : ۳۸,۷۸۸
۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۵۸
نفوذ سامانه بارشی به استان بوشهر/ بارندگی تا یکشنبه ادامه دارد
خارگ نیوز: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از نفوذ سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: بارندگی در سطح استان تا یکشنبه هفته آینده ادامه دارد.
به گزارش خارگ نیوز، پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از اواخر وقت امروز شاهد نفوذ تدریجی سامانه بارشی به استان و فعالیت متناوب آن تا روز یکشنبه هفته آینده خواهیم بود.
 
وی اضافه کرد: ضمن افزایش قابل ملاحظه سرعت وزش باد در برخی از ساعات، به تناوب وقوع بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و وزش تند باد لحظه‌ای در سطح استان مورد انتظار است.
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، از اواخر وقت به تدریج افزایش ابر و وزش باد و فردا در برخی نقاط بارش پراکنده باران و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
 
وی ادامه داد: جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب به تدریج در مناطق شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی ۱۴ تا ۴۲ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب به تدریج در سواحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید