کد خبر : ۳۸,۷۷۸
۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۳۸
پنج هزار ساعت تهاجم فرهنگی در هر شبانه روز علیه ایران انجام می شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: طبق تحقیقاتی که بتازگی انجام شده است دشمن در طول ۲۴ ساعت پنج هزار ساعت تهاجم دیداری و شنیداری از رسانه های بیگانه به ایران دارد که با هدف مدیریت فرهنگی مردم صورت می‌گیرد.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با اعضای شورا، شهردار و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوشهر با قدردانی از دغدغه‌مندی آنها افزود: اقدام فراگیر و همه‌جانبه دستگاه‌های متولی فرهنگ ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و نباید از این رسالت مهم و راهبردی غفلت کنند.
 
 
وی یادآورشد:کشور چند پایه اساسی دارد که  حفظ، حراست و ارتقاء سطح فرهنگ یکی از آنها است. 
 
امام جمعه بوشهر گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن برنامه تهاجم فرهنگی به کشور داشته و هر سال تهاجم شدید تر کرده است که طول تاریخ هیچ‌گاه این‌چنین تهاجمی دیده نشده است.
 
 صفایی بوشهری ادامه داد: شورای کنونی بوشهر در کنار کار عمرانی دغدغه مسائل فرهنگی هم دارند این مقوله مهم  باید در فضاهای شهری نگاه عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی دیده شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: اگر ۳۲ دستگاه متولی فرهنگ فعال و به وظایف خود طبق دستور العمل اقدام کنند خیلی از مشکلات حل می شود.
 
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه دنیا برای دوران کرونا و پسا کرونا با توجه به محوریت فضای مجازی برنامه دارد، اظهار کرد: ضرورت دارد نیروهای انقلابی و فرهنگی با برنامه‌ریزی منطبق با موازین اسلامی و نگاه مقام معظم رهبری در کنترل تهاجم فرهنگی و ارتقاسطح فرهنگی جامعه حضور جدی داشته باشند.
 
وی گفت: ساماندهی سواحل و توجه به حجاب و عفاف یک ضرورت است  که در زمینه حجاب و عفاف ۱۰ وظیفه بر عهده شهرداری است که در این زمینه اقدام‌های خوبی انجام شده است.
 
 
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهرنیز گفت: شورا و شهرداری توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد که در بودجه سال آینده نیز اقدام‌های خوبی جهت مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دیده می‌شود.
 
جعفر پورکبگانی افزود: در زمینه امر به معروف و فرهنگ عمومی مشکلاتی وجود دارد که باید به آن توجه جدی شود.
 
وی ادامه داد: در شهر هیات‌های مذهبی زیادی وجود دارد که همه آنها از سازمان فرهنگی انتظار حمایت دارند و امروز این سازمان بدهی چهار میلیارد تومانی دارد.
 
پورکبگانی ادامه داد: حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزش همگانی از حوزه‌های مهم و حساس است و  رویکرد شورای شهر در این دوره توجه جدی به این‌مسائل است.
 
وی افزود: در بودجه سال آینده شهرداری مقرر شد اقدامات خوبی صورت گیرد که مهم‌ترین آن راه اندازی مدرسه گام دوم انقلاب، توجه ویژه به ورزش همگانی در محلات و ایجاد فرهنگ‌سرا در محلات با محوریت مساجد است.
 
پورکبگانی ادامه داد: فرهنگ‌سرا در محله عالی آباد با مشارکت یکی از گروه‌های فرهنگی بزودی راه اندازی می شود.
 
وی افزود: ساماندهی و بهسازی پلاژ بانوان و احداث یک پلاژ دیگر در پارک لیان، احداث دو پارک اختصاصی ویژه بانوان، ساماندهی شناگاه‌های آقایان، ایجاد یک‌ مارینا جهت ساماندهی قایق‌های تفریحی با مشارکت اداره بندر از دیگر برنامه‌های شورای شهر است.
 
پورکبگانی بیان کرد: در حمایت از ساخت فیلم‌های فاخر نیز مقرر شده فیلم  یونس پیامبر در بوشهر، فیلم زندگی نامه شهید علیرضا ماهینی مورد حمایت قرار گیرد و از سایر آثار هنرمندان ارزشمند بوشهری نیز در حد توان حمایت شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید