کد خبر : ۳۸,۷۵۳
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۲۰
چالش‌های مالی نفس آموزش و پرورش بوشهر را به شماره انداخته است
خارگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استاندبوشهر گفت: چالش های مالی نفس این نهاد عظیم آموزشی را به شماره انداخته است.
به گزارش خارگ نیوز، علی موحدی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید آموزش و پرورش شهرستان کنگان افزود: چالش‌های متعدد مالی و مادی باعث شده تا اتاق فکری که باید برای تعلیم و تربیت برنامه ریزی و افق آینده را ترسیم کند، بدنبال گره گشایی در حوزه مالی باشد.
 
وی اظهار کرد: وظیفه مهم و رسالت اصلی آموزش و پرورش تحویل دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی به جامعه است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر حفظ شان معلمان، آماده کردن زیرساخت ها و ابزار لازم در حوزه تعلیم و تربیت و تلاش و عزم همگانی برای حفظ شان و جایگاه معلمان و حمایت مادی و معنوی از آموزش پرورش را ضروری دانست.
 
وی تاکید کرد: کوتاه شدن دیوار آموزش و پرورش و بی توجهی به این جایگاه مهم و راهبردی موجب آسیب می‌شود.
 
موحدی ضمن تشکر از تلاش های مدیر سابق آموزش و پرورش کنگان اظهار امیدواری کرد: مدیر جدید بتواند با بهره‌گیری از خرد جمعی بویژه جامعه فرهنگی، از وضع موجود به سمت وضع مطلوب حرکت کند.
امام جمعه شهرکنگان گفت: انسان سازی رسالت مهم آموزش و پرورش است و هزینه در این حوزه در حقیقت سرمایه گذاری برای آینده کشور است.
 
حجت الاسلام محمود محمودی با بیان اینکه فرهنگیان جهادگران عرصه تعلیم و تربیت هستند، افزود: فرهنگیان بایستی پیوسته با نگاه تقدس به معلمی نگاه کنند و بکوشند در کنار تعلیم به مساله مهمتر از آن یعنی تربیت دینی دانش آموزان و نیز دانش افزایی بپردازند.
 
وی فهم عمیق، توجه جدی به امر تحقیق و پژوهش، نخبه پروری را ضروری خواند و ضمن تشکر از تلاش های مدیر سابق آموزش و پرورش در حوزه های مختلف بویژه اهتمام به مسائل دینی و فرهنگی و تعامل اثرگذار با نهاد نماز جمعه در حوزه مسابقات بزرگ علمی و فرهنگی گفت: مدیر جدید که از نیروهای باتجربه و دلسوز و انقلابی است به مساله عدالت آموزشی و هدایت تحصیلی اهتمام جدی ورزد.
 
امام جمعه سیراف نیز گفت: جامعه صالح و سالم و پیشرفته در سایه نظام آموزش و پرورش امین و قوی شدنی است.
حجت الاسلام محمدصادق عاشوری با تشکر از تلاش‌های مدیر سابق و تبریک و توفیق برای مدیر جدید، افزود: اهتمام به دانایی محوری، تربیت اسلامی و انقلابی گری سه شاخصه مهم است که بایستی در آموزش و پرورش به آن بصورت اصولی و اساسی پرداخته شود.
 
وی  بر ضرورت حفظ جایگاه آموزش و پرورش، رعایت شان معلمان و تلاش برای نهادینه کردن روحیه تفکر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش تاکید کرد.
 
دراین آیین احمد بحرینی پور به عنوان مدیر آموزش و پرورش کنگان معرفی و از خدمات امین محمدداد تقدیر شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید