کد خبر : ۳۸,۷۳۲
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۳۴
جوان گرایی در عرصه منابع انسانی ضروری است
خارگ نیوز:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ما باید در عرصه منابع انسانی با رویکرد جوان مومن انقلابی و با دانش و پای کار تحول اساسی ایجاد کنیم.
به گزارش خارگ نیوز،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری دوشنبه  شب در دیدار با جوانان و نوجوانان شهرستان دیلم افزود: محور تمرکز تمامی خانواده و جامعه روی جوانان است و  آینده مدیریت کشور نیز به دست این قشر است و باید نهایت استفاده از آینده سازان مملکت برده شود.
 
وی اظهارداشت: اگر جامعه ای به جوانانش توجه نکند، اشتباه راهبردی به شمار می‌آید و باید به این قشر توجه داشت و فضای سرمایه‌گذاری را برای آنها فراهم کرد و جوانان میدان داد.
 
وی گفت: جوان اکنون نشان تمدن در آینده است و باید بر این مبنا همگان اذعان داشته باشند همانگونه رهبر معظم انقلاب تاکید داشته اند.
 
صفایی بوشهری از فرماندار و امام جمعه دیلم خواست شورای عالی جوانان شهرستان تشکیل دهند و از آن  به عنوان مشاور جوان در مسایل مختلف بهره ببرند.
 
وی گفت:  جوانان شهرستان را شناسایی کنید و در مناصب اجرایی و اداری استفاده شود  زیرا که  آینده این منطقه را تنظیم و تامین می‌کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در ساختار اداری باید به سمت تحول جوان پایگی پیش رفت البته بر محوریت انقلابی، پای کار و دانش حرکت کرده و تا شهرستان در این زمینه الگو شود.
 
وی ادامه داد: با همین جوانان، اندیشه، طراحی، برنامه ریزی و راهبرد تعریف و بستری برای حضور در عرصه تصمیم سازی، تصمیم گیری و مدیریت ایجاد شود.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه باید از کوته اندیشی و کوچک فکری پرهیز شود، گفت: باید به سمت بالا و طیف های بلند حرکت کرد و با کمک جوانان و بسیاری از شخصیت های دیلم ، سند توسعه دانش بنیان در تمامی ابعاد برای افق ۵۰ ساله این شهرستان نوشته شود.
 
صفایی بوشهر به تاریخ دیلم اشاره کرد و افزود: اگر تاریخ دیلم را  مورد پژوهش قرار دهید یکی از دروازه های تمدن جنوب نه تنها ایران بلکه حوزه خلیج فارس است، عالمان بزرگی در حوزه معارف دینی و دانش های علوم پایه داشته و یکی از شاه راه‌های ورود تمدن و آبراه های بزرگ اصیل تجارت بین الملل بوده است.
 
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: دیلم هم ظرفیت های آمایشی فوق العاده در اقتصاد کرانه ای و هم تولید منابع انسانی و آفرینش شخصیت های بزرگ در مقیاس بزرگ و فراملی دارد.
 
وی ادامه داد:  مهم‌ترین جغرافیا در حوزه اقتصاد، جغرافیای کرانه ای است که می تواند تمامی ظرفیت های یک اقتصاد پیشرفته را تامین کند و دیلم یکی از مهم ترین جغرافیای اقتصادی ایران است.
 
صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه نامتوازن در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: وقتی به شمال و جنوب استان بوشهر  نگاه  می‌کنیم، توسعه غیرمتوازن بوضوح دیده می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در حالیکه در جنوب استان بوشهر پروژه های بزرگ و از صنایع و نفت و گاز بهره مند است در شمال استان از بندرریگ گرفته تا دیلم چنین نشده است و باید توازن صورت گیرد که پیامد آن اشتغال زایی و خدمت کردن جوانان این منطقه برای کشور خواهد شد.
 
وی گفت: دیلم مردمان متدین، مومن و انقلابی دارد و همیشه در صحنه ها حضور دارند و شایسته پیشرفت و خدمات بسیار ارزشمندی در همه حوزه ها  هستند و باید از  مبلمان بسیار زیبا در اقتصادشهری ، گردشگری ، فرهنگی و دینی برخوردار باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود:  در عرصه پیشرفت همواره توسعه عمرانی بر بستر حفظ اصالت‌ها و فرهنگ دینی برنامه ریزی و مدیریت شود.
 
وی بیان کرد: اگر پیشرفت عمرانی شود و اما توقف و پسرفت فرهنگی داشته  باشیم، قطعا تمام اصالت‌ها از بین می رود.
 
در این نشست نماینده فعالان اجتماعی و همچنین دانش آموزان دختر دیلم به بیان مسایل و مشکلات این شهرستان پرداختند. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید