کد خبر : ۳۸,۶۷۲
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۵۵
کارشناسان محیط زیست درپی انتشار بوی نامطبوع در عسلویه به این منطقه اعزام شدند
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و شماری از کارشناسان این اداره کل در پی انتشار بوی نامطبوع در عسلویه روز شنبه برای بررسی ابعاد این موضوع به منطقه اعزام شدند.
به گزارش خارگ نیوز،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع انتشار بوی نامطبوع در عسلویه و نگرانی مردم تصمیم براین شد تا با حضور میدانی نسبت به بررسی آن اقدام شود، در این ارتباط  به محض ارزیابی کارشناسان و مشخص شدن ابعاد آن عامل این آلودگی اطلاع رسانی می‌‎شود.
 
فرهاد قلی نژاد افزود: در این زمینه احتمال می‌رود نشتی از مخزن میعانات گازی باشد که پیش از این نیز رای مراجع قضایی برای انتقال این مخزن‌‎ها به بیرون از شهر صادر شده است.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه روز گذشته در گفت و گو با ایرنا از خطر آلودگی ناشی از حادثه شکستگی سقف یک مخزن میعانات گازی در این شهرستان خبر داده بود.
 
مصطفی موذنی در این گفت و گو اظهار کرده بود سقف یکی از مخازن میعانات گازی در محدوده شهر عسلویه دچار شکستگی شده است که با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی میعانات گازی محتوی آن به سایر مخازن انتقال داده شد.
 
وی بیان کرد: در این حادثه با توجه به اقدام به موقع هیچ گونه ریزش میعانات گاری به محیط پیرامونی رخ نداد.
 
موذنی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (پالایشگاه هشتم)، همه موارد مورد بررسی قرار گرفته و با رعایت ایمنی کامل همه چیز تحت کنترل  است و مشکل نیز به طور کامل برطرف شده است.
 
با این وجود امروز انتشار بوی نامتبوع در عسلویه منجر به نگرانی شدید ساکنان عسلویه شده تا جایی که این موضوع به مدرسه و اعتراض دانش آموزان نیز کشیده شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید