کد خبر : ۳۸,۳۳۱
۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳
آیین افتتاح هیئت صلح مردمی استان اردبیل در قالب ستاد ملی صبر در امامزاده سید صدرالدین اردبیلی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور مسئولان استانی و هیئت امنای مساجد و امامزادگان در امامزاده سید صدرالدین اردبیل برگزار شد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ضرورت توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی را به عنوان بیانیه مهم گام دوم انقلاب یادآور شد و اظهار کرد: در این زمینه باید صبر و در کنار آن صلح و سازش به معنای واقعی تقویت شود.
 
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده تصریح کرد: ما باید با آموزش و اطلاع‌رسانی خانواده‌ها را بیش از گذشته با مسایل و موضوعات مختلف آشنا کنیم و زمینه گسترش آموزه‌های دینی را به معنای واقعی فراهم سازیم.
 
 
وی گفت: در قالب ستاد ملی صبر 6 هدف و 9 وظیفه برای گروه‌های مختلف جامعه در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود با یک حرکت تحول‌آفرین در این زمینه با محوریت مساجد و تقویت مؤلفه‌های دینی بتوان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با ابراز خرسندی از راه‌اندازی هیئت صلح مردمی اردبیل با محوریت امامزاده‌ها افزود: در مساجد و امامزاده‌ها و بقاع متبرکه راه‌اندازی این هیئت می‌تواند زمینه و بستر تقویت فرهنگ صلح و سازش را رقم بزند.
 
 
در این مراسم رئیس شورای توسعه حل اختلاف استان اردبیل نیز به کم رنگ شدن مفاهیم ارزشی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: نباید بگذاریم تا چنین فرهنگی از رنگ و رونق بیفتد چرا که امروز مؤلفه‌های اصلی در این زمینه می‌تواند نجات‌بخش باشد.
 
 
حجت‌الاسلام علوی به فعالیت گروه بخشایش با هدف جلب رضایت شاکیان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به همت این گروه از 18 فقره قتل عمد رضایت خانواده‌ها جلب و در سال جاری نیز 8 فقره صلح و سازش به همت این گروه شکل گرفته است.
 
 
در این مراسم برای صلح‌یاران افتخاری امامزاده‌ها و مساجد استان اردبیل حکم صلح‌یار اعطا شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید