کد خبر : ۳۸,۲۹۴
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۸
ارزش‌های بومی و فرهنگ فولکلور در استان‌ها تقویت می‌شود
خارگ نیوز: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تقویت ارزش‌های انقلابی، گفت: تمرکززدایی فعالیت‌ها در دستور کار است.
به گزارش خارگ نیوز،  سید محمد هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 
وی نگاه با استان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های هر استان را یکی از اولویت‌های دولت مردمی دانست و خاطرنشان کرد: کار و بودجه باید به سمت استان‌ها سوق داده شود و شاهد تمرکززدایی و اجرای طرح‌ها در استان‌ها باشیم.
 
معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌ها در استان‌ها خروجی بهتری خواهد داشت تصریح کرد: در این راستا به دنبال ارزش‌های انقلابی هستیم.
 
وی با بیان اینکه منظور از ارزش‌های انقلابی تنگ نظری‌ها نیست تصریح کرد: منظور از احیای ارزش‌های انقلابی کار برای ارزش‌های بومی و فرهنگ فولکلور جز ارزش‌های انقلابی است.
 
هاشمی با تاکید بر اینکه جریانی از نوجوانان و جوانان در عرصه فرهنگی و هنری به عنوان کادر جدید به هنر انقلابی اضافه شود افزود: شیب کارها باید به مرور به سمت استان‌ها برود و این کار باید به مرور اتفاق بیفتد.
 
وی اضافه کرد: در انتخاب مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استان‌ها، در کانون ارزیابی حدود هشت گزینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و تلاش می‌شود تا از ظرفیت این کانون به نحو شایسته برای انتخاب مدیران استفاده شود.
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گستردگی فعالیت‌ها در مجموعه این وزارت، تصریح کرد: فعالیت‌های ستادی، نهاد کتابخانه ها، کانون مساجد، مجموعه سازمان فرهنگ و ارتباطات و خبرگزاری‌ها، مسئله محتوا و گفتمان به وزارت فرهنگ و ارشاد سپرده شده است.
 
وی با اشاره به اینکه مدیرکل به عنوان مسئول هماهنگی و افزایی دستگاه‌های زیرمجموعه فرهنگ و ارشاد محسوب می‌شود گفت: باید تلاش شود که از این طریق همگرایی و هم افزایی مثبت در استان‌ها رقم بخورد.
 
هاشمی با بیان اینکه استان بوشهر در شاخص‌های مختلف استانی به شدت پرمهره و با ظرفیت‌های بالا است ادامه داد: باید به هسته‌های خودجوش مردمی، موسسه‌ها و ظرفیت مردمی اعتماد و توجه شود.
 
در این مراسم ضمن تقدیر از فاطمه کرمپور مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عبدالرحیم افروغ به عنوان مدیرکل جدید این اداره‌کل معرفی شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید