کد خبر : ۳۸,۲۹۰
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۱
لزوم توجه به نیروهای توانمند شهرستان دشتستان
خارگ نیوز: نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به ظرفیت‌های دشتستان به ویژه در حوزه نیروی انسانی این شهرستان تاکید کرد.
به گزارش خارگ نیوز، ابراهیم رضایی صبح یکشنبه در مراسم سی‌ویکمین سالگرد شهید صادق گنجی در سالن شهید شاهینی برازجان اظهار داشت: بزرگی دشتستان به واسطه بزرگی وسعت آن نیست؛ این شهرستان یک سوم وسعت استان و یک چهار جمعیت استان را دارد ولی اینها نشانه اصلی بزرگی دشتستان نیست.
 
وی اضافه کرد: بزرگی دشتستان به مردان بزرگی است که در این شهرستان زیسته‌اند و زندگی می‌کنند. بزرگی این شهرستان به شیرزنانی است که در این شهرستان افتخارآفرینی کرده‌اند. بزرگی دشتستان به شهیدان شهرستان است که یک سوم شهیدان استان را دارد.
 
نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در عرصه مقابله با کرونا هم شهرستان دشتستان حماسه‌های بزرگی را خلق کرد و رکورددار تقدیم شهدا در این مسیر بود.
 
وی با اشاره به اینکه بزرگی دشتستان به نیروی انسانی توانمند آن است افزود: بزرگی دشتستان به مجاهدان و رزمندگان مدافع حرم است که از این شهرستان رفتند و جان خود را تقدیم کردند.
 
رضایی با گلایه از اینکه برخی افراد ظرفیت‌های بزرگ دشتستان را نادیده می‌گیرند، تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که این افراد یک دوره دشتستان‌شناسی را بگذرانند و ظرفیت‌های عظیم این شهرستان را ببینند. دشتستان مهد دلیران و حماسه‌سازان کشور است. بیایند و بدانند دشتستان در طول دو قرن مقاومت چه جایگاهی داشته است. مردان و زنان این سرزمین در عرصه دفاع از این کشور حماسه آفریدند.
 
خودتان را از ظرفیت‌های دشتستان محروم نکنید
 
وی بیان کرد: برخی افراد قضاوت نابجایی نسبت به دشتستان دارند و اعلام می‌کنیم که کسی حق ندارند اینگونه نسبت به دشتستان بزرگ قضاوت کنند. اگر کسی ظرفیت‌های دشتستان را نبیند، خودش را محروم کرده است. دوستانه توصیه می‌کنیم که دشتستان را بشناسند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید شهدا به عنوان الگو معرفی شوند گفت: شهید صادق گنجی باید به عنوان یک الگوی حرکت فرهنگی در کشور معرفی شود. هیچ تولید فرهنگی در عرصه معرفی شهید حماسه‌ساز جنوب کشور شهید صادق گنجی انجام نشده است.
 
وی تاکید کرد: باید حرکت جهادی و انقلابی در جبهه انقلاب برای پر کردن این خلأ انجام شود. خانواده شهید گنجی سرمایه ارزشمند ما در شهرستان دشتستان است.
 
رضایی با اشاره به سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به دشتستان و دیدار با خانواده شهید گنجی اظهار داشت: در این دیدار مادر شهید فقط یک خواسته را مطرح کرد. مادر شهید گفت که در این شهر یک بیمارستان به نام شهید گنجی وجود دارد و این بیمارستان را تجهیز کنید. این درخواست به این معنا است که مادر شهید چیزی جز خدمت به مردم نمی‌خواهد.
 
وی افزود: خانواده شهید سرمایه بزرگی هستند و نباید از خانواده شهدا غافل شویم. باید هم قدردان آنها باشیم و هم خاطرات آنها را ثبت و ضبط کنیم. خانواده شهدا آبروی ما در این استان و شهرستان هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید