کد خبر : ۳۸,۲۸۹
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۰
نامگذاری سالروز حماسه لرده به عنوان روز مبارزه بانوان با استعمار
خارگ نیوز:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: روزهای هشتم تا دهم آبان‌ماه که روز مقابله زنان لرده دشتستان با انگلیسی‌ها به عنوان روز مبارزه بانوان ایران با استعمار لقب بگیرد.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح یکشنبه در مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد شهادت شهید صادق گنجی در برازجان اظهار داشت: توصیف در نظام حیات بشری عملی است که در این نظام ساری و جاری است و همیشه موجود بوده و خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: گاهی توصیفات صادق و گاهی کاذب است. وقتی خداوند چیزی را توصیف می‌کند، همیشه صادق است و توصیفات الهی حقیقی است و توصیفات بشری مجازی است.
 
امام جمعه بوشهر بیان کرد: خداوند از شهدا توصیفی دارد که حقیقی است و قابلیت کذب ندارد. خداوند می‌فرماید کسانی که اهل ایمان هستند و هجرت می‌کنند و اهل حضور در مراحل سخت زندگی هستند و در راه خدا جهاد می‌کنند و جان و مال خودشان را می‌گذارند، بالاترین درجه را دارند. اینها کسانی هستند که در زندگی موفق هستند.
 
وی افزود: شهید گنجی همه وجودش ایمان به خدا بود. این شهید نه تنها در ایران فعالیت کرد بلکه هجرت کرد و مجاهدت کرد و مال و جان خود را در این راه تقدیم کرد و دارای بالاترین جایگاه است.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: زندگی ما یک مجموعه زمانی است که در حال طی شدن است ولی شهید با شهادتش این زندگی میرایی را می‌دهد و زندگی تمام‌حیات را می‌خرد. شهدا زنده هستند و زندگی عرشی و آسمانی دارند.
 
 
وی با اشاره به اینکه دشتستان شهدای بزرگی همچون شهید گنجی را پرورانده است بیان کرد: در سرزمینی می‌توان انسان‌های بزرگ تجلی کنند که آن جغرافیا دارای تاریخی بزرگ و پیشنه‌ای درخشان باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: استان بوشهر دارای چنین پیشینه‌ای است. چهار بار انگلیسی‌ها به استان بوشهر حمله کردند و هر چهار بار با حکم علمای دینی، مردان و زنان این سرزمین مقاومت جانانه داشتند.
 
وی تاکید کرد: مردم شهرستان دشتستان اجازه تجاوز انگلیس به مناطق مرکزی ایران را ندادند و وقتی که متجاوزین را تعقیب کردند، زنان منطقه لرده حماسه آفریدند و متجاوزین را دستگیر کرده و فراری دادند.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: تاریخ شهرستان دشتستان سراسر بصیرت، مجاهدت، مقاومت و بیداری است. دشتستان با آن پیشینه می‌تواند شهدایی را در هشت سال دفاع مقدس به این مرز و بوم تقدیم کند که شهید گنجی یکی از آنها است.
 
وی با اشاره به اینکه دشتستان دارای شهدای بین‌المللی است تصریح کرد: استان بوشهر و شهرستان دشتستان شناسنامه بیداری و استکبارستیزی ایران است. افتخار می‌کنیم در سرزمینی متولد شدیم که دین‌داری و اسلام‌خواهی و مکتب اهل بیت جوهره این منطقه منطقه است.
 
امام جمعه بوشهر شهادت‌طلبی را اوج نگاه مردم این منطقه دانست و گفت: یک عالم دینی در این استان پیدا نشده است که در مقابل هجوم بیگانگان سکوت کرده باشد. یک سردار و بزرگ پیدا نمی‌شود که تابع اندیشه دشمنان باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: تقاضا کردم که مثل روز ۱۲ شهریور سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری که به عنوان روز مبارزه با استعمار نامگذاری شده است، روز هشتم، نهم و دهم آبان‌ماه که روز مقابله زنان لرده دشتستان با انگلیسی‌ها به عنوان روز مبارزه بانوان ایران با استعمار لقب بگیرد.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری دشتستان را افتخار ایران اسلامی دانست و افزود: زنان و مردان این سرزمین مایه عزت و سربلندی هستند و به همین دلیل منطقه دشتستان سرزمینی سراسر افتخار و غرور است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید