کد خبر : ۳۷,۷۹۰
۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۰۸
کمبودها و محرومیت‌های خورشهاب رفع شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کمبودها و محرومیت‌های روستای خورشهاب تنگستان رفع شود.
 به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری جمعه‌شب در بازدید از روستای خورشهاب تنگستان اظهار داشت: زیرساخت‌های خورشهاب برای جوانان ضعیف است و مراکز ورزشی، تفریحی و جاذبه‌های کمی برای جوانان دارد.
 
وی اشتغال را یکی از مهمترین مشکلات در این روستا عنوان کرد و ادامه داد: صیادی مهمترین شغل اهالی روستا است و باید صنایع تبدیلی مربوط به آبزیان با مشارکت خود مردم ساخته شود که بتواند تا حدودی بحث اشغال را حل کند.
 
امام جمعه بوشهر افزود: روستای خورشهاب دارای مردمانی بسیار شریف و ظرفیت‌های توسعه بسیاری است اما به اندازه تاریخ پرشکوه و مردم خوب و ظرفیت‌های موجودش، پیشرفت نکرده و کمبودها و محرومیت‌های زیادی دارد و این خیلی عجیب است.
 
وی با اشاره به مشکل آب شرب این روستا و با بیان اینکه روستای خورشهاب در طول روز به ۵۰۰ متر مکعب آب شرب نیاز دارد، اظهار کرد: متأسفانه به طور متوسط این روستا هفته‌ای دو ساعت بیشتر آب ندارد و با توجه به گرمسیری بودن منطقه، این مشکل یک مشکل جدی است که لازم است مسئولان هرچه سریع‌تر این مشکل را برطرف کنند.
 
آیت الله صفایی بوشهری ضمن بیان نکاتی در رابطه با وضعیت ظاهری و مبلمان روستا، مکان‌های فرهنگی، دارالقرآن و طرح توسعه مسجد این روستا، بر رفع سریع‌تر این مشکلات از ناحیه مسئولین تأکید کرد.
 
در این بازدید که مدیرکل کمیته امداد استان، فرماندار تنگستان، امامان جمعه دشتی و تنگستان و نماینده گروه‌های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از اسکله، گلزار شهدا، دارالقرآن، طرح توسعه مسجد، ساحل و همچنین منزل چند تن از نیازمندان این روستا به صورت میدانی بازدید کرده و ضمن بررسی مشکلات آنها و گفتگو با اهالی این روستا، دستوراتی را در جهت رفع مشکلات و موانع موجود به مسئولان مربوطه ارائه کرد.
 
این دیدار مصوباتی نیز داشت که از جمله آنها می‌توان به احداث مخزن آب ۱۰ هزار لیتری و تهیه ۱۵۰ بسته معیشتی برای نیازمندان این روستا از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ه) و گروه‌های جهادی این ستاد، تهیه مخازن خانگی ذخیره آب برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از طرف کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، اهدای ۱۵۰ هدیه برای بانوان نیازمند این روستا در روز ولادت حضرت زینب (س) از طرف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و پیگیری اشتغال دریا پایه، احداث سالن ورزشی و کمک به طرح توسعه مسجد از طرف فرمانداری تنگستان اشاره کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید