کد خبر : ۳۷,۶۲۴
۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۲۳:۳۳
معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای حوزه آبخیزداری و اجرای طرح‌های این حوزه در کشور پیش‌بینی شده است.
 مسعود منصور معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری شامگاه امشب در بازدید از طرح‌های آبخیزداری و جنگل‌کاری منطقه گلپرآباد شهرستان ملایر، بیان کرد: اجرای یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار طرح‌های آبخیزداری در کشور از برنامه‌های محوری این سازمان است.
 
اوبا اشاره به اینکه بحران آب موضوع جدی است، اظهار داشت: برای جبران کم آبی، باید سفره‌های زیرزمینی را تقویت کنیم که بهترین راه آن اجرای طرح‌های آبخیزداری و اصلاح روش‌های مدیریتی، بهره‌برداری از آب، اجرای روش‌های نوین آبیاری و حفظ پوشش گیاهی برای قدرت نفوذ آب است.
 
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، خواستار مشارکت مردم و خیران در اجرای طرح‌های آبخیزداری شد و گفت: به همان میزان که خیران کمک کنند ما نیز علاوه بر اعتبارات استانی، منابعی را اختصاص می‌دهیم.
 
منصور ابراز داشت: بیش از ۱۲۰ هکتار کار بیولوژیک در شهرستان ملایر با گونه‌های جنگل و مرتع اجرا شده که سال آینده به جنگل و مرتع تبدیل می‌شود.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۹ محور عملیاتی با عنوان «جهش ۹ در ۹۹» در راستای تحقق شعار سال در کشور اجرا شد که نتایج درخشانی را در پی داشت.
 
او بارزترین این اقدامات را اجرای کاداستر در اراضی ملی، ادامه فعالیت‌های آبخیزداری، مقابله با بیابان‌زایی و شناخت و حفظ ذخیره‌گاه‌های جنگلی بیان کرد.
 
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه سالانه طرح مقابله با بیابان زایی در حدود ۳۰۰ هزار هکتار اجرا می‌شود، گفت: مهمترین ماموریتی که همه دستگاه‌های اجرایی با محوریت منابع طبیعی دارند، حفظ منابع آب، خاک و پوشش گیاهی است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز پویش "بذرکاری برای احیای زاگرس، گفت: اجرای این پویش از امروز در ۱۱ استان منطقه زاگرس و ۷۴ شهرستان آغاز شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید