کد خبر : ۳۷,۴۹۱
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۹:۲۴
نهمین استاندار خراسان جنوبی معرفی شد.
در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان جنوبی که در فرهنگسرای شهر بیرجند برگزار شد،  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان ارشد نظامی، مدیران کل استان، مسئولان شهرستان‌های استان و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حضور داشتند.
 
وحیدی وزیر کشور در این مراسم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حیات جدید و پُر افتخاری را آغاز کرده است گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران ناشی از عنایات الهی و معصومان و بصیرت مردم است، مردمی که حقیقت را شناختند و بر آن استوار ماندند.
 
او با اشاره به اینکه امروز چهره خفت بار آمریکا را می‌بینیم و نمونه اش فرار آن‌ها از افغانستان است افزود: این یکی از آخرین پرده‌های فروپاشی نظام سلطه است.
 
وحیدی با اشاره به مذاکرات لغو تحریم‌ها بیان کرد: حرکت در مسیر انقلاب نیازی به وابستگی به دیگران و تسلیم در مقابل آنان ندارد و دیپلمات‌های ما با اقتدار و پشتوانه قوی با آن‌ها مذاکره می‌کنند.
 
لازمه همگرایی برای حل مشکلات استان
 
حجت الاسلام نصیرایی نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه و رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در این مراسم با بیان اینکه نیاز به همگرایی برای حل مشکلات داریم، گفت: به عنوان نمایندگان مردم آمادگی داریم برای پیشرفت استان در کنار استاندار جدید همراه و همگام باشیم.
 
او افزود: استاندار جدید شخصیتی جامع، خوش فکر و بی حاشیه است و همه با کمک هم، خراسان جنوبی این استان زرخیز با مردمان با فرهنگ و علم دوست را به آنچه شأن آنهاست خواهیم رساند.
 
لزوم توجه بیشتر به بخش خصوصی
 
صفدری زاده نماینده بخش خصوصی و فعالان اقتصادی خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: امیدواریم در دوره جدید شاهد نقش پررنگ‌تر بخش خصوصی در توسعه استان باشیم و بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ایجاد فضای کسب و کار و سرمایه گذاران توجه بیشتری شود.
 
او افزود: منطقه ویژه اقتصادی استان محرک اقتصادی استان است که امیدواریم با حمایت‌ها بیش از پیش رونق و توسعه یابد.
 
محرومیت زیبنده خراسان جنوبی نیست
ملانوری استاندار سابق خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف، گفت: این استان بسیار بیش از این جای پیشرفت دارد و زیبنده نیست که از این استان به عنوان محروم یاد شود.
 
او با اشاره به همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای حضور در این استان برنامه داشتیم و برنامه‌ها و پروژه‌های قبلی را هم دنبال کردیم.
 
در پایان این مراسم جواد قناعت به عنوان استاندار خراسان جنوبی معارفه و از تلاش های حمید ملانوری استاندار سابق خراسان جنوبی تقدیر شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید