کد خبر : ۳۷,۴۰۸
۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به اعتراضات پبش از نخستین جلسه کمیسیون ورزش با منطق پاسخ خواهیم داد.
 سیدرضا صالحی‌امیری در نخستین نشست کمیسیون ورزشکاران، عنوان کرد: خوشحالم که در این فضای صمیمی قهرمانان را می‌بینم. باور من این است هویت ورزش ایران قهرمانان و پیشکسوتان هستند. تلاش ما بر این بود کمیته در ۴ سال گذشته چند کار اساسی انجام دهد.
 
رئیس کمیته ملی المپیک، افزود: روز اول که آمدیم ۱۵ برنامه تدوین و براساس آن حرکت کردیم. بعد از ۴ سال مواضع من همان است، اما محکم تر. تلاش ما پرهیز از حاشیه و ایجاد وفاق و همدلی بود که به این وعده وفادار بودیم چرا که ورزش ایران از این اختلاف لطمه دیده بود.
 
وی یادآور شد: ۱۵۰ جلسه با مقامات بین‌المللی داشتیم که هدف ما از دیپلماسی ورزش رفع تهدید و تولید فرصت برای ورزش قهرمانی بود. بنا به شرایطی که ورزش ایران با آن درگیر بوده شرایط ما خاص و پیچیده است و به کمک شما ورزشکاران نیاز داریم.
 
هیچ چیز محرمانه‌ای نداریم
صالحی‌امیری با اشاره به دیگر فعالیت‌های انجام شده، تصریح کرد: از بودجه ۳۳ میلیاردی که سال ۹۶ تحویل گرفتیم بودجه ما به حدودا ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است یعنی تقریبا ۶ برابر. از امروز که کار شروع می‌شود ما مسئولیت پیگیری امور قهرمانان را به کمیسیون محول می‌کنیم و بعد از تاییدیه به هیات اجرایی ارسال و تصمیم‌گیری می‌شود. مورد دیگر شفاف‌سازی برنامه‌های کمیته بود و همه اطلاعات را روی سایت قرار دادیم. هیچ چیز محرمانه‌ای نداریم و مدیران ما موظف هستند هر اطلاعاتی کمیسیون میان داشت در اختیار شما قرار دهند.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود، اظهارداشت: ۱۸ کمیسیون داریم. استخدام قهرمانان از پروژه‌های ما بود که کامل نشد. ما متعهد هستیم تعدادی از قهرمانان را در اینجا تحت عنوان مدیران آینده به کار بگیریم، چون لازم است نسل جدید این دستگاه را اداره کند، اما فرایند باید طی شود. باور دارم آینده کمیته باید دست قهرمانان باشد و این فضا وجود دارد. مصوبه‌ای در هیات اجرایی برای بکارگیری ۱۰ قهرمان داریم و این سهم ناچیز ماست. اگر قرار است از امروز هر ورزشکاری را مشغول کنیم از سمت کمیسیون ورزشکاران به ما اعلام خواهد شد.
 
صالحی‌امیری خطاب به ورزشکاران گفت: پیشنهاد من این است نخستین مهمان شما وزیر ورزش باشد.
وی ادامه داد: من در این کمیسیون دخالتی نداشتم و نخواهم داشت همه برای من بدون هیچ تفاوتی عزیز هستند. درباره ۴ نفری که انتخاب کردیم فقط انتخاب من نبود و نمی‌دانم الان در جمع کدامیک از شما هستید. طبق آیین‌نامه برای برابری جنسیتی و رشته‌های ورزشی این افراد انتخاب شده‌اند. من هیچ دخالتی نکردم و به سعیدی و خانم طاهریان گفتم این ۴ نفر مد نظر من هستند که طاهریان گفت حتما ۲ نفر باید خانم باشند. بعضی از بحث‌هایی که مطرح می‌شود به دنبال پاسخگویی نیستم، اما به اعتراضات منطقی پاسخ می‌دهیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید