کد خبر : ۳۷,۳۶۱
۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۳۹
خارگ نیوز: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد .
به گزارش خارگ نیوز، انشااله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد و گفت : دوستداران طبیعت در ۹ شهرستان جنگلی استان در راستای احیای جنگل‌های زاگرس در این پویش مشارکت خواهند داشت.
 
او گفت : جنگل‌های استان کرمانشاه سطحی حدود ۵۲۷ هزار هکتار داشته و اغلب گونه‌های درختی این جنگل‌ها بلوط ایرانی، بنه، آلبالوی وحشی، زالزالک و گلابی وحشی است.
 
او با اشاره به نقش مهم جنگل‌های زاگرس در حفظ خاک، تولید آب و تعدیل آب و هوا، افزود: این جنگل‌ها نقش مهمی در تولید اکسیژن داشته و در جذب گرد و غبار نیز نقش مهمی دارند.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه جنگل‌های زاگرس در معرض تهدیدات طبیعی و انسانی قرار دارند، افزود: تهدیدات متعددی مثل تغییر کاربری اراضی، قطع درختان، چرای دام، تهاجم آفات و بیماری‌ها، آتش‌سوزی‌های عمدی و غیرعمدی این جنگل‌ها را تهدید می‌کند.
 
او از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد و ادامه داد: دوستداران طبیعت در ۹ شهرستان جنگلی استان کرمانشاه گرد هم خواهند آمد تا با دست‌های مهربان خود بذری در این خاک پاک بنشانید و حیات بخش زاگرس باشند.
 
کولانی ضمن دعوت از دانش آموزان، دانشجویان، ورزشکاران، تشکل‌های مردم نهاد، همیاران طبیعت، مدافعان سلامت، ادارات عضو ستاد نهضت سبز و... و گفت: طبیعت بستر حیات و توسعه پایدار این مرز وبوم می‌دانندوبالاخص شما خبرنگاران، عکاسان خبری وهنری و تصویر برداران، تا به تصویر بکشید عشق به طبیعت را در وجود مردمان پاک این دیار است.
 
او وعده دیدار را ۱۰ آذرماه جاری پارک جنگلی موسوم به چشمه سفید کرمانشاه عنوان کرد و گفت: ۶۵۶ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی در راستای احيای جنگل‌های زاگرس در این پویش بذر کاری خواهد شد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید