کد خبر : ۳,۷۳۶
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۵۸
همه ظرفیت‌های جزیره خارگ برای پیشگیری از کرونا استفاده شود
خارگ نیوز: بخشدار ویژه خارگ گفت: باید برای پیشگیری از کرونا از تمامی ظرفیت‌های موجود جزیره خارگ استفاده شود.
به گزارش خارگ نیوز، ناصر ابراهیمی ظهر دوشنبه در نشست با رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت و مرکز بهداشت و درمان خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ یک مکان و برند بین‌المللی در ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: این جزیره میزبان مردم از ۱۶۹ نقطه کشور است، اقدامات ارزشمندی در حوزه کرونا در جزیره خارگ باهم گرایی صورت گرفته بین دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های نفت و پتروشیمی صورت گرفته است.

ابراهیمی بابیان اینکه برای در خانه ماندن مردم باید از تمامی ظرفیت‌های موجود سایر دستگاه‌ها در جزیره استفاده شود افزود: اگر شهروندان و سایر اقشار مردم هشدارهای وزارت بهداشت و ستاد کرونا جزیره خارگ را جدی نگیرند، شرایط به سمت‌وسوی بحران خواهد رفت.

نماینده عالی دولت بخش ویژه خارگ تصریح کرد: پزشکان و پرستاران جزیره مقاوم خارگ همچون دفاع جانانه این جزیره راهبردی در ۸ سال دفاع مقدس، هم‌اکنون در خط مقدم جبهه مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند و اهالی شریف جزیره خارگ قدردان زحمات این عزیزان هستند و با تلاش کادر درمانی، برگ زرینی دیگر با نام این ایثارگران به صفحات زرین این جزیره کهن اضافه شد.

ابراهیمی گفت: اهالی شریف خارگ همواره در روزهای سخت فارغ از هرگونه قومیت و زبان باهم گرایی، اتحاد و یکدلی با مشکلات و شرایط حساس در جزیره روبرو شده‌اند و با امید به خداوند متعال و تلاش و پشتکار بر مشکلات پیروز شده‌اند و این از خصوصیات اهالی صبور این جزیره است

رئیس بهداشت درمان صنعت نفت خارگ نیز گفت: ویروس کرونا بیماری، قابل پیشگیری است و با راهکارهای اعلام‌شده می‌توان از شیوع و ابتلاء به آن جلوگیری کرد.

دکتر محسن لشکری افزود: عموم اهالی شریف جزیره خارگ باید از تماس‌ها و ترددهای غیرضروری پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد رعایت کنند.

رئیس بهداشت درمان صنعت نفت خارگ تصریح کرد: یک طرح کامل از سوی این بیمارستان در سه فاز پیشگیری، مقابله، درمان و اعزام بیماران کرونایی خارگ تدوین‌شده است، با توجه به شرایط خاص جزیره و حوزه بین‌المللی خارگ، اولین جلسه مقابله با کرونا در خارگ ۹ بهمن برگزار شد که تا این لحظه جزیره به صورت ایزوله است که امیدوار هستیم باهمت تمامی مردم و مسئولان، سفید بودن وضعیت جزیره خارگ را حفظ کنیم.

رئیس مرکز بهداشت و درمان خارگ نیز بابیان اینکه در حوزه پیشگیری این بیماری بر عهده این مرکز بهداشتی است، گفت: پروتکل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت در جزیره در ارتباط با اماکن مراکز تجاری در حال انجام است.

نسرین خواجه امیری اظهار داشت: طرح غربالگری در جزیره خارگ به صورت مستمر توسط این مرکز در حال پیگیری است و باهمت تلاشگران عرصه درمان جزیره تا این لحظه ۹۷ درصد اهالی شریف خارگ غربالگری شده‌اند و این روند طبق دستورالعمل‌های ابلاغی ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت و درمان خارگ تصریح کرد: در حوزه آموزشی اقدامات بسیار مناسبی در جزیره خارگ صورت گرفته است، با همکاری شهرداری و شورای شهر خارگ تلویزیون شهری خارگ در اختیار این مرکز جهت آموزش میدانی قرارگرفته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید