کد خبر : ۳۷,۳۲۵
۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
دانش آموزان فعال کتابخوان عشایر دشتی تجلیل شدند
خارگ نیوز:‌ دانش‌آموزان فعال کتابخوانی عشایر دشتی استان بوشهر روز شنبه درآیینی با هدایای فرهنگی تجلیل شدند.
به گزارش خارگ نیوز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آیین گفت: جامعه عشایری ایران به عنوان یک واقعیت اجتماعی و بخشی از ساختار تاریخی، فرهنگی و عضو فعال از پیکره جامعه ملی است.
 
حمید زارعی افزود: بدون تردید عشایر یکی از میراث های گرانقدر و ضروری شهرستان دشتی هستند و دستاوردهای زیادی برای این شهرستان به ارمغان آورده اند.
 
وی، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در همه مناطق از جمله منطقه عشایری را الزامی بیان کرد و افزود: استعدادهای زیادی در بین مردم عشایر وجود دارد که برگزاری برنامه های فرهنگی و پرورشی و ترویج کتاب بهترین راه برای شناسایی این ظرفیت‌ها است تا با افزایش دانش، موجب شکوفایی آنها و معرفی در سطح ملی فراهم شود.
 
زارعی اضافه کرد: این اداره به همراه اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دشتی در راستای خدمت‌رسانی به این قشر و ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش دارد با اجرای طرح‌هایی با موضوع کتاب زمینه توسعه را برای کودکان و نوجوانان در کنار تحصیل فراهم کند.
 
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دشتی نیز گفت: کتابخوانی یکی از راه‌های رشد و پیشرفت در زندگی بشری است که توجه و پرداختن به این موضوع در روستاها و مناطق عشایری به لحاظ شرایط و مکان زندگی آنها گامی موثر برای توسعه است.
 
محمد احمدی اظهار کرد: با توجه به موضوع عدالت آموزشی برای رشد و پیشرفت و نیاز کودکان و نوجوانان عشایر به کتاب، بسته های  فرهنگی و کتاب و مجلات آموزشی به این دانش‌آموزان اهدا شد.
 
وی افزود: استفاده بهینه کودکان و نوجوانان از اوقات فراغت، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رشد و پیشرفت آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در کنار مطالعه از اهداف این اهدای کتاب است.
 
شهرستان دشتی پس از دشتستان بیشترین عشایر در مناطق قشقلاقی کوه سیاه، دشت پلنگ، آسمانک، لاور، گهلی بخش شنبه و طسوج و حومه خورموج در سطح استان بوشهر دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید